Piątek, 29 września 2023

Impreza pod namiotem - czy można ją zorganizować o każdej porze roku?

26 sierpnia 2019

0

Namioty imprezowe to coraz popularniejsza przestrzeń do zorganizowania różnego rodzaju wydarzeń. Mogą to być zarówno niewielkie i kameralne przyjęcia, jak i wesela czy imprezy firmowe na kilkaset osób. Kluczowe pytanie, jakie może się pojawić w okresie jesienno-zimowym i wiosennym, to czy impreza pod namiotem będzie wówczas dobrym pomysłem? Odpowiadamy.

Atuty imprezy pod namiotem po sezonie

Na początku doprecyzować należy, co rozumie się pod pojęciem “po sezonie”. Są to wszystkie chłodniejsze miesiące, nie obejmujące okresu od końcówki maja do połowy września. Są to bardzo umowne granice, bo zdarzają się sytuacje, gdy w październiku temperatury nadal oscylują wokół 20 stopni Celsjusza na plusie, podobnie sprawa wygląda z kwietniem (a nawet schyłkiem marca).

Najważniejsze atuty wydarzeń pod namiotem imprezowym po sezonie to:

- wolne terminy - większość branż, gdzie pogoda jest czynnikiem kształtującym ostateczną cenę za produkt czy usługę (np.: turystyczna, hotelarska, eventowa) ma większe obłożenie w letnie miesiące niż w zimie czy u schyłku jesieni. Organizowanie imprezy pod namiotem na początku maja czy w październiku wiąże się z ryzykiem, że będzie chłodno, ale z drugiej strony w czerwcu czy sierpniu również nie ma stuprocentowej gwarancji, że pogoda dopisze. Na korzyść, by wybrać datę w czasie, gdy organizatorzy imprez mają mniejsze obłożenie, jest również fakt, że znacznie krócej czeka się na realizację zlecenia. Pierwszy wolny termin za pół roku-rok w porównaniu do terminu za 2-3 lata to ogromna różnica,

- niższe ceny - obok krótszego oczekiwania na wolny termin atrakcyjna cena jest kolejnym mocnym argumentem, przemawiającym za zorganizowaniem imprezy pod namiotem wiosną czy jesienią,

- chłodniejsza temperatura i bardziej przystępna pogoda - wiele osób, szczególnie starszych i małych dzieci, bardzo źle reaguje na upały. Również ludziom, którzy borykają się z problemami zdrowotnymi (np. z krążeniem czy nadciśnieniem), wysokie temperatury mocno dają się we znaki. Za zorganizowaniem imprezy pod namiotem wiosną lub jesienią przemawia argument bardziej przystępnej pogody. Nowoczesne namioty zostały wyposażone w szereg udogodnień, które ułatwiają prawidłową cyrkulację powietrza wewnątrz i odprowadzanie wilgoci oraz gorącego powietrza na zewnątrz nawet latem. Nie zmienia to jednak faktu, że uczestnicy imprezy na świeżym powietrzu większy komfort zabawy będą mieć przy temperaturze +20 stopni niż +30 stopni Celsjusza.

Impreza pod namiotem zimą - tak czy nie?

Czy zimą można zorganizować przyjęcie na świeżym powietrzu? Z jednej strony tak - przecież w najzimniejszych zakamarkach na świecie nie rezygnuje się z takich wydarzeń, nawet mimo niesprzyjających warunków. Z drugiej jednak strony mając do wyboru 365 dni w roku, a także inne, dogodne lokalizacje np. pod dachem i z ogrzewaniem, ryzykownie jest zdecydować się na imprezę na świeżym powietrzu w zimie. Dla osób, które marzą o klimatycznym przyjęciu, imprezie czy weselu zimą, podpowiadamy rozwiązanie: skorzystanie ze specjalnego, ogrzewanego i dostosowanego do tej pory roku namiotu.

 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz