Sobota, 20 lipca 2024

Jak wybrać dobre tabletki do zmywarki? Na co zwrócić uwagę?

26 lutego 2021

0

​Wybór odpowiedniej i dopasowanej do potrzeb zmywarki nie kończy tematu zmywania naczyń. Nie mniej ważny dla ostatecznego efektu jest zakup odpowiednich tabletek do zmywarki. Mają one znaczenie nie tylko w kontekście dokładnego czyszczenia, ale i pracy samej zmywarki. 

Jakie rodzaje tabletek do zmywarki masz do wyboru? 

Jak wybrać skuteczne tabletki do zmywarki?

Jakie rodzaje tabletek do zmywarki masz do wyboru? 

Skuteczność pracy zmywarki nie zależy wyłącznie od samego urządzenia, ale i od wykorzystywanych detergentów. Na rynku do wyboru są zarówno tabletki, proszki oraz kapsułki. Dostępnych jest ich wiele rodzajów, co z jednej strony ma oczywiście swoje plusy. Z drugiej jednak ta różnorodność może się okazać przytłaczająca i powodować dezorientację, czym właściwie trzeba kierować się przy zakupie tabletek. Na rynku obecnie wyróżnić można kilka podstawowych rodzajów tego detergentu:

  • tabletki jednofunkcyjne służące do mycia - najtańsze, natomiast o ograniczonej skuteczności; jeśli chcesz zapewnić sobie naprawdę czyste naczynia, warto do takich tabletek dokupić sól oraz środek nabłyszczający; w efekcie zakup całego zestawu niejednokrotnie okazuje się droższy niż bardziej zaawansowane tabletki
  • kapsułki 3w1 - tabletki wielofunkcyjne, które nie tylko czyszczą naczynia, ale i zapewniają im odpowiedni połysk, a przy tym jeszcze zmiękczają wodę; ten ostatni element ma wpływ zarówno na eliminację osadu z ceramiki czy szkła, jak i na ochronę samej zmywarki i przedłużenie jej żywotności.  
  • tabletki 4w1 - bardzo zaawansowanych produkt, który oprócz wcześniej wymienionych funkcji dodatkowo jeszcze chroni zmywarkę przed osadzaniem się kamienia; to rozwiązanie pozwala znacząco wydłużyć bezawaryjność samego sprzętu stosunkowo niewielkim kosztem;
  • tabletki 5w1 - tabletki specjalistyczne, stosowane raczej do konkretnego typu załadunku, wzbogacone są bowiem one o składniki, które gwarantują dodatkową ochronę szkła; sprawdzają się więc przy myciu większej liczby kieliszków czy szklanek. 

Coraz większą popularnością cieszą się żelowe kapsułki, które gwarantują usuwanie nawet ciężkich zabrudzeń oraz tłuszczu z naczyń, a jednocześnie nie pozostawiają nieestetycznych zacieków. Niestety są one stosunkowo droższe od zwykłych tabletek. 

W ofercie producentów często pojawiają się jeszcze bardziej wielofunkcyjne rozwiązania. Na półkach w sklepach możesz spotkać, m.in. tabletki 4w1, które nie tylko czyszczą, nabłyszczają, zmiękczają wodę, ale również dodatkowo chronią zmywarkę przed osadzaniem kamienia. Opcja 5w1 rozszerzona jest o dodatkową ochronę szkła. Tego typu tabletki dobrze sprawdzą się m.in. do mycia kieliszków oraz szklanek.

Jak wybrać skuteczne tabletki do zmywarki?

Tabletki do zmywarki należy wybierać przede wszystkim z uwzględnieniem własnych potrzeb. Jeśli często męczysz się z naczyniami zabrudzonymi tłuszczem, być może warto skorzystać z kapsułek żelowych. Jeśli planujesz mycie naczyń po imprezie, lepiej sięgnąć po kapsułki nabłyszczające szkło. Na co dzień natomiast możesz korzystać z nieco mniej zaawansowanych rozwiązań. Dzisiaj pewnym standardem wydają się kapsułki 3w1, których zakup okazuje się bardziej opłacalny niż w przypadku osobnego zakupu tabletek, soli i nabłyszczacza. Niemniej, wybierając konkretne tabletki do zmywarki, warto wziąć pod uwagę:

  • skład – warto upewnić się, czy oprócz standardowych substancji myjących, w składzie znajdują się również te odpowiadające za zmiękczanie wody, ochronę przed korozją, nabłyszczanie szkła czy też ładny zapach. 
  • funkcjonalność - kluczem wyboru dobrym tabletek do zmywarki jest dopasowanie ich do swoich potrzeb (pielęgnacji naczyń, przeciwdziałania osadzaniu kamienia czy też skutecznego usuwania tłuszczu)
  • skuteczność - to jest sprawa dość dyskusyjna, przed wyborem tabletek warto sprawdzić opinie innych klientów na ich temat.

Artykuł partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz