Czwartek, 18 lipca 2024

Czym jest druk offsetowy?

11 listopada 2021

0

​Druk offsetowy to technologia druku, w której farba przenoszona jest z formy drukarskiej na papier nie bezpośrednio, ale za pomocą cylindrów pośrednich, wałków offsetowych. Przetłumaczone z języka angielskiego, środki offsetowe - bez kontaktu z formularzem. Druk offsetowy nazywany jest również drukiem płaskim. Kolejną różnicą między drukiem offsetowym a innymi rodzajami druku jest to, że obraz jest wykonywany prosto, a nie w odbiciu lustrzanym. Zasada druku offsetowego jest bardzo prosta: najpierw obraz nanoszony jest na światłoczułą warstwę płyty drukarskiej, następnie rolka z formą przenosi go na rolkę offsetową, a stamtąd na papier. Obecnie istnieje kilka sposobów przenoszenia obrazów na płytę drukarską w celu uzyskania idealnej jakości i przejrzystości.

To właśnie doskonała jakość i odwzorowanie kolorów sprawiły, że offset stał się najpopularniejszą metodą druku na świecie. Nawet po wynalezieniu druku cyfrowego offset nie zapewnił sobie prymatu, zwłaszcza w dziedzinie druku reklamowego.

Druk offsetowy ma kilka istotnych zalet w porównaniu z innymi rodzajami druku:

  1. Do offsetu nadają się wszystkie rodzaje papieru i wszelkie metody wykończenia (laminowanie, lakier wybiórczy TWIN SPOT, kręcenie, perforacja i wiele innych).
  2. Najwyższa jakość druku przy niskich kosztach.
  3. Możliwość drukowania dużych i dużych nakładów bez utraty jakości.
  4. Najkrótsze terminy realizacji zamówień przy druku dużych ilości.

Dziś druk offsetowy otacza nas wszędzie – prawie wszystkie czasopisma i gazety, dokumenty biznesowe, pocztówki, plakaty i plakaty, bilety i kalendarze, zeszyty i pamiętniki, a nawet pieniądze (banknoty) są drukiem offsetowym. Więcej do przeczytania na https://starebabice.info/.

Druk offsetowy

Druk offsetowy w Drukarni

Firmy wykorzystują druk offsetowy do tworzenia wszelkiego rodzaju promocyjnych produktów poligraficznych - wizytówek , ulotek, ulotek, broszur, książeczek, katalogów, notesów, pamiętników, teczek firmowych, kopert i wielu innych produktów.

Szczególnie korzystne jest stosowanie metody offsetowej przy drukowaniu dużych nakładów materiałów reklamowych - ulotek, ulotek i broszur. Niski koszt produkcji i wysoka jakość wykonania pracy - to główne zalety offsetu. W przypadku wydarzeń PR, promocji i wystaw wymagane są czasem setki tysięcy ulotek reklamowych. Offset bez problemu radzi sobie z takimi nakładami – idealna jakość, fotograficzna klarowność, jasność i atrakcyjność ulotek pomoże zainteresować potencjalnych klientów, dostarczyć im niezbędnych informacji, sprzedać towary lub usługi. A jeśli ulotki zostaną dodatkowo „ozdobione” ciekawymi metodami post-druku, to z pewnością pomogą przyciągnąć do Twojej firmy nowych klientów i partnerów, wypromować Twój biznes i zwiększyć przychody.

Zapraszamy do zapoznania się z najbogatszym asortymentem nadruków reklamowych w naszym serwisie oraz polecamy sprawdzić pieczątki Stare Babice i gwarantujemy, że zamówienie każdego rodzaju produktu zostanie zrealizowane z wysoką jakością i terminowo. Własna drukarnia, wykorzystanie materiałów eksploatacyjnych i barwników najlepszych producentów w Europie oraz zespół doświadczonych specjalistów stworzy dla Państwa skuteczną i piękną reklamę drukowaną.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz