Poniedziałek, 11 grudnia 2023

Pas ciążowy - kiedy warto go kupić, jaki wybrać?

24 lipca 2017

0

Pas ciążowy zmniejsza ból pleców i podtrzymuje brzuch ciążowy. Jest przeznaczony dla kobiet w III trymestrze ciąży. Pomoże paniom, które mają duży brzuch lub spodziewają się więcej niż jednego dziecka. Warto kupić regulowany pas z elastycznego materiału o wyporfilowanym tyle.

Pas ciążowy – dla kogo?

Pas ciążowy podtrzymuje brzuch przyszłej mamy, poprawiając komfort jej życia. Jest przeznaczony dla kobiet będących w III trymestrze ciąży, które odczuwają bóle pleców. Mogą po niego sięgnąć także panie, które spodziewają się bliźniąt bądź mają wyjątkowo duży brzuch.

Jak działa pas ciążowy?

Pas ciążowy ma za zadanie odciążyć plecy, miednicę oraz ścięgna znajdujące się na obszarze pleców i brzucha. Dodatkowo stabilizuje lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Wyprofilowany tył pomaga utrzymać wyprostowaną sylwetkę. Materiał dopasowuje się do ciała kobiety i dodatkowo poprawia kształt brzucha. Wygląda on na bardziej regularny, dzięki czemu przyszła mama śmielej sięgnie po dopasowaną bluzkę lub sukienkę. Warto pamiętać, aby nie nosić pasa ciążowego zbyt często. Jego nadużywanie może osłabić mięśnie brzucha i grzbietu. W przypadku zbyt długiego noszenia zaburza krążenie i pogarsza oddychalność skóry. Pas najlepiej zakładać podczas wychodzenia z domu i przy wykonywaniu prac domowych, np. zmywania. Nie wolno w nim spać.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pasa ciążowego?

Przy kupnie pasa ciążowego należy zwrócić szczególną uwagę na jakość jego wykonania. Najlepiej, aby został uszyty z elastycznego, syntetycznego materiału, który nie uciska brzucha. Powinien on być lekki, by przepuszczał powietrze, a skóra mogła oddychać. Bardzo przydatne jest wyprofilowanie, które umożliwia utrzymanie prawidłowej postawy. Warto zakupić pas bezszwowy, ponieważ szwy mogą podrażnić skórę, która w czasie ciąży jest bardzo delikatna. Oprócz tego mogą się odznaczać pod ubraniem. Regulowany pas to dobry wybór, ponieważ będzie można go dopasować do powiększającego się brzucha. W zimie najlepiej kupić wykonany z dwóch warstw materiału – dodatkowo ogrzeje plecy. Jeśli pas ciążowy to konieczność ze względów zdrowotnych, warto zwrócić uwagę na pas ortopedyczny. Nie pokrywa on całego brzucha i jest zakładany nie tylko na miednicę, ale także na ramiona.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz