Wtorek, 5 marca 2024

Z czego powinna składać się dieta przy próbie redukcji wagi? - Dieta redukcyjna

1 września 2021

0

Najważniejsza jest dieta, która ogranicza ilość kalorii

Najważniejszym aspektem diet redukcyjnych jest deficyt kaloryczny. To właśnie on definiuje dietę jako dietę, a nie jako dietę redukcyjną. Bez względu na to, z czego składa się dieta, jeśli nie spożywamy mniej kalorii niż potrzebujemy, to nie możemy mówić o diecie redukcyjnej.

Dieta redukcyjna składa się z 4 poziomów kalorycznych: 1000 kcal (1200 kcal), 1500 kcal (1000 kcal) i 1800 kcal (800 kcal). Dieta ta przeznaczona jest przede wszystkim dla kobiet. Jeśli mężczyzna jest w stanie osiągnąć odpowiedni deficyt kaloryczny na poziomie 1800 kalorii, również może stosować tę dietę.

Deficyt kaloryczny w diecie redukcyjnej

Duży deficyt kaloryczny może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Możliwe jest szybkie schudnięcie, ale może to również negatywnie wpłynąć na samopoczucie i poziom energii w ciągu dnia. Co najgorsze, może też wywołać silny efekt Yo-Yo, którego konsekwencją będzie powrót do normalnego spożycia kalorii i utrata kilogramów.

Idealny deficyt mieści się w przedziale 20-30% naszego dziennego zapotrzebowania. Jeśli moje dzienne zapotrzebowanie na kalorie wynosi 2000 kcal dziennie, to dieta redukcyjna powinna wynosić około 1500 kcal. Lepiej zacząć od mniejszego deficytu, aby zobaczyć, co się dzieje z organizmem. Zrzucenie zbędnych kilogramów jest możliwe, jeśli w początkowej fazie zaczniemy od deficytu na poziomie 15-20%. Jeśli nasza waga nie przestanie spadać, nie powinniśmy podejmować prób redukcji dziennej ilości kalorii.

Zobacz także: Dieta pudełkowa - czy warto?

Produkty - dieta redukcyjna

Produkty - dieta redukcyjna

Nie jest tajemnicą, że to, co jesz, ma bezpośredni wpływ na to, jak się czujesz i jak wygląda Twoje zdrowie. Nie musisz eliminować produktów, aby stosować dietę redukcyjną. Poza względami zdrowotnymi, każda dieta powinna zawierać wszystkie składniki odżywcze.

Dieta redukująca kalorie powinna zawierać warzywa, owoce i zboża. Każda dieta, w tym dieta redukcyjna, może być tak sformułowana, aby nie trzeba było rezygnować z żadnego składnika.

Czy w diecie redukcyjnej jest miejsce na słodycze? Jeśli są one włączone do naszej codziennej diety i nie są to przetworzone słodkie produkty, mogą być częścią naszej codzienności. Zdrowa dieta powinna spełniać wszystkie nasze oczekiwania, nawet te, które zaspokajają naszą słodycz.

Catering dietetyczny - dieta redukcyjna

Największym wyzwaniem podczas tworzenia własnej diety jest nie tylko ustalenie odpowiedniej liczby kalorii, ale również zorganizowanie jej tak, aby zawierała wszystkie składniki.

Wystarczy, że zabraknie nam 300 kalorii. Nasza dieta redukcyjna może nie przynieść odpowiednich rezultatów. Kolejną kwestią są witaminy, minerały oraz odpowiednie zbilansowanie białka, węglowodanów i tłuszczów.

Tu właśnie z pomocą przychodzi catering dietetyczny. To świetne rozwiązanie wszystkich tych problemów i oszczędność czasu każdego dnia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz