Sobota, 20 lipca 2024

Zamek elektroniczny na kartę do hotelu. Co warto wiedzieć?

4 listopada 2021

0

Zamek hotelowy na kartę lub kod pin to już standard w większych hotelach. Zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, wygodną obsługę i wiele dodatkowych funkcji, których nie mają standardowe zamki. Jakie funkcje mają zamki na kartę i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Oto najważniejsze informacje na temat zamków elektronicznych na kartę.

Łatwy montaż zamka

Główną zaletą zamków na kartę jest ich łatwy montaż. W zależności od modelu mechanizm można znajdować się bezpośrednio na drzwiach lub w ścianie. Nie wymagają one doprowadzenia prądu z sieci, gdyż większość modeli działa na baterie. Montaż zamków najlepiej zlecić profesjonalistom – ślusarz z https://www.abc-zabezpieczen.pl/ szybko zamontuje zamki i nie spowoduje pryz tym dodatkowych zniszczeń. Fachowiec pomoże również zaprogramować najważniejsze funkcje, a także w razie potrzeby dobrać właściwe rozwiązania..

Wygoda i bezpieczeństwo

Dostęp za pomocą karty jest niezwykle wygodny. Nie trzeba martwić się dorabianiem kluczy, czy wymianą zamka w razie zgubienia karty. Dodatkowo wiele zamków daje możliwość zdalnej obsługi i wprowadzania wielu udogodnień. Można dowolnie nadawać uprawnienia i przypisywać je wybranym kartom, tworzyć strefy czasowe, czy zdarzenia np. zamkniecie wszystkich zamków o określonej godzinie, czy w wybranym dniu.

Jedna karta – wiele możliwości

Zamek hotelowy na kartę można integrować w systemy, które zapewnią możliwość obsługi wielu mechanizmów za pomocą jednej karty. Dodatkowo w zależności od uprawnień użytkownik może mieć dostęp do wszystkich zamków (pracownicy) lub jedynie wybranych (goście hotelowi). W ten sposób jedną kartą można obsługiwać zamki do pokoi i pomieszczeń służbowych, przywoływać windę i uruchamiać prąd w pokoju.

Zamek na kartę – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając zamek na kartę warto zwrócić uwagę na możliwość zintegrowania zamków w system, który pozwoli na łatwe zarządzanie wieloma funkcjami hotelu. Ważny jest również sposób montażu i czas żywotności baterii, gdyż częsta ich wymiana może być kłopotliwa i kosztowna, zwłaszcza przy dużej liczbie pokoi. Niezwykle przydatna jest również możliwość zdalnej obsługi i zarządzania zamkami elektronicznymi. Oczywiście, wybierając zamek należy również zwrócić uwagę na jakość i odporność na uszkodzenia, włamania i ogień. W końcu zapewnienie bezpieczeństwa jest podstawową i najważniejszą funkcją każdego zamka.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz