Wtorek, 5 marca 2024

Elektryczny grzejnik łazienkowy — przegląd dostępnych produktów

13 listopada 2022

0

Jeśli w Twojej łazience w sezonie jesienno-zimowym panuje nieprzyjemny chłód lub nie masz możliwości suszenia ręczników i ubrań, elektryczny grzejnik łazienkowy może skutecznie rozwiązać wszystkie Twoje problemy. Na podstawie oferty polskiej firmy Thermoval, producenta urządzeń grzewczych, przygotowaliśmy zestawienie różnorodnych urządzeń do montażu w łazience i toalecie. Sprawdź, który grzejnik łazienkowy zasilany prądem sprawdzi się w Twoim domu czy biurze.

Jak działa elektryczny grzejnik łazienkowy?

Urządzenie montowane jest na ścianie i podłączane do prądu. Jest wyposażone w termostat i czujnik temperatury. Nie wymaga zaawansowanych robót budowlanych ani specjalistycznego montażu, a jedynie dostępu do energii elektrycznej i trwałego przymocowania do ściany. 

Jego zaletą jest to, że doskonale może ogrzać niewielką łazienkę, salon kąpielowy, dogrzać pomieszczenie w przypadku drastycznego spadku temperatur i wysuszyć ręczniki czy ubrania. Współczesne grzejniki na prąd są energooszczędne. Przy odpowiednim dopasowaniu mocy grzejnika do kubatury pomieszczenia oraz racjonalnych ustawieniach jego pracy, rachunki za prąd nie zwiększą się drastycznie. W domach zasilanych z paneli fotowoltaicznych rozwiązanie to może być nawet darmowe. 

Grzejniki elektryczne do łazienek wyposażone są w precyzyjne programatory. To dzięki nim domownicy mogą optymalnie wykorzystać działanie urządzenia. Może ono włączyć się na kilka minut przed poranną czy wieczorną kąpielą, by zapewnić przyjemne ciepło w pomieszczeniu. Urządzenie bardzo szybko się nagrzewa, więc nie ma potrzeby, by działało przez całą dobę. Można także ustawić jego pracę tak, by zawsze włączało się wtedy, kiedy temperatura w łazience spadnie poniżej komfortowej, a wyłączało, gdy w pomieszczeniu będzie znowu przyjemnie ciepło. 

Grzejniki łazienkowe elektryczne powszechne są nie tylko w domowych łazienkach, ale także w biurach, hotelach i pensjonatach, w budynkach użyteczności publicznej czy w domkach kempingowych. 

Materiały, z których produkuje się grzejniki

Na podstawie oferty Thermoval możemy wyróżnić cztery typu elektrycznych grzejników łazienkowych. Trzy z czterech modeli mają formę drabinki. To estetyczne, chociaż minimalistyczne w formie urządzenia umożliwiające wieszanie ręczników albo bielizny. Rurki ułożone w drabinkę nagrzewają się i tym samym ogrzewają pomieszczenie oraz przyspieszają odparowywanie wody z wilgotnych tekstyliów. Ostatni typ, czyli promiennik dekoracyjny, ma poprzeczne drążki, na których także można wysuszyć ręczniki lub ubrania.

Grzejnik ze stali nierdzewnej

Grzejniki produkowane z nierdzewnej stali są odporne na korozję, wysokie temperatury, mają olbrzymią wytrzymałość na obciążenia. Dostępne są w formie większych i mniejszych drabinek w kolorze Inox. Wyposażone są w czujniki temperatury oraz timery, co umożliwia optymalne dogrzanie łazienki przy redukcji zużycia energii elektrycznej. Grzejnik łazienkowy nierdzewny dobierzesz do kubatury swojego pomieszczenia z pomocą doradców Thermoval albo pracowników sklepów z asortymentem tej firmy. 

Grzejniki ze stali węglowej 

Stal węglowa jest materiałem o szerokim zastosowaniu, zarówno przy produkcji przedmiotów codziennego użytku, jak i w wielkich konstrukcjach wymagających olbrzymiej odporności na obciążenia. Materiał powstaje z połączenia żelaza oraz węgla. Urządzenia grzewcze ze stali węglowej dobrze znoszą trudne warunki, są odporne na zarysowania, pęknięcia, przegrzanie. Tak samo, jak w przypadku grzejników ze stali nierdzewnej, te ze stali węglowej mają formę drabinek. Dostępne są jednak w kolorze białym. 

Grzejniki aluminiowe

Elektryczny grzejnik łazienkowy aluminiowy jest niebywale lekki, nie jest podatny na korozję, ma nowoczesny wygląd. Jest pokryty gładką, odporną na ścieranie i wysokie temperatury powłoką. Niewątpliwą zaletą aluminiowego grzejnika jest tempo, w jakim się nagrzewa. Już kilka minut po podłączeniu go do prądu jest ciepły i oddaje to ciepło do pomieszczenia. Trzeba jednak pamiętać, że szybko się też wychładza, dlatego podczas długiej kąpieli grzejnik powinien być cały czas podłączony do prądu. 

Thermoval produkuje drabinkowe grzejniki do łazienek, dlatego można na nich suszyć ubrania. Przed uruchomieniem grzejnika z aluminium trzeba zwrócić uwagę na to, by nie był on podłączony do instalacji, w której działają także grzejniki miedziane albo żeliwne. Bezpieczniej jest zastosować grzejnik aluminiowy jako osobne urządzenie, które nie jest podłączone do obwodu grzejnego. 

Promienniki łazienkowe

To najbardziej dekoracyjny typ grzejnika łazienkowego elektrycznego proponowany przez markę Thermoval. Ma bardzo ciekawą wizualnie formę opartą na ozdobnym panelu: kolorowym, białym, czarnym lub imitującym beton. Działanie promiennika łazienkowego opiera się na przetwarzaniu energii elektrycznej w cieplną pod postacią promieniowania podczerwonego. Promieniowanie jest niewidzialne dla ludzkiego oka, ale zdecydowanie odczuwalne w postaci przyjemnego źródła ciepła. Promienniki są przeznaczone do ogrzewania niewielkich pomieszczeń. 

Jeśli wybrałeś już typ grzejnika łazienkowego, możesz poznać więcej szczegółów na temat dostępnych modeli na stronie Thermoval (https://thermoval.pl/oferta/grzejniki/grzejniki-lazienkowe-elektryczne/). W przypadku wątpliwości zawsze możesz wysłać pytanie do obsługi firmy za pośrednictwem formularza na stronie albo zadzwonić do biura obsługi klienta.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz