Sobota, 20 lipca 2024

Kosmetyki do brody - jakich produktów nie może zabraknąć w męskiej kosmetyczce?

29 czerwca 2022

0

Skromni i pracowici, o przystojnym wyglądzie, z zadbanymi brodami - to mężczyźni, z którymi rozmowa jest przyjemnością. Nic więc dziwnego, że to właśnie dla nich przemysł kosmetyczny opracował tak wiele środków pielęgnacyjnych. Nie można zapuścić brody, nie używając dobrych kosmetyków do brody. Ale czym one właściwie są i jakie produkty warto mieć w męskiej kosmetyczce? O tym poniżej.

Najpierw golenie

W ostatnich latach brody stały się nowym trendem. Nie tylko dobrze się prezentują, ale także sprawiają, że wyglądasz bardziej dojrzale. Jeśli jednak chcesz, by Twoja broda wyglądała dobrze, musisz o nią dbać i pomogą Ci w tym nie tylko kosmetyki do brody. Zrost należy ją regularnie przycinać i golić w miejscach, w których nie powinno owłosienia być. W ten sposób unikniesz wrastających włosków i innych problemów, które mogą się pojawić, jeśli nie będziesz odpowiednio dbać o brodę. Do golenia spróbuj użyć elektrycznego trymera. Dzięki temu uzyskasz zdecydowanie bardziej precyzyjny efekt.

Potem pielęgnacja

Gdy już nadasz brodzie oczekiwany kształt, czas na pielęgnację. Istnieje jednak wiele produktów, które mogą pomóc w uzyskaniu lepiej wyglądającej brody. A oto kilka z nich:

  • olejek do brody - broda to nie tylko włosy na twarzy, ale także skóra pod nią, o którą trzeba dbać. Olejek do brody to wysoko skoncentrowana mieszanka olejków (często jojoba i olejek arganowy), które nawilżają zarost i skórę pod nim. Nadają brodzie zdrowy połysk i ułatwiają układanie zarostu w końcowym etapie stylizacji;

  • balsam do brody - główna różnica między balsamem do brody a olejkiem polega na tym, że balsamy zawierają także woski, które nadają temu produktowi dodatkowe możliwości stylizacji;

  • szczotka do brody - jeśli chcesz zapuścić wspaniałą brodę, musisz dbać o to, by co najmniej raz w tygodniu usuwać z zarostu martwe komórki skóry.

Na koniec stylizacja

Po nawilżeniu skóry i odżywieniu włosków brody, czas na stylizację. W tym celu świetnie sprawdzi się wosk do brody, dzięki któremu utrzymasz całość w ładzie przez cały dzień. Po nawilżeniu skóry i odżywieniu włosków brody, czas na stylizację. W tym celu świetnie sprawdzi się wosk do brody, dzięki któremu utrzymasz całość w ładzie przez cały dzień. Wosku można używać w celu podkreślenia pewnych cech twarzy lub nadania jej objętości. Nie należy jednak stosować tego kosmetyku zbyt obficie, ponieważ może on spowodować nienaturalny wygląd twarzy.

Jeśli zastanawiasz się, jakie kosmetyki do brody wybrać, nie powinieneś zapominać o balsamie do brody czy olejku do brody. Broda - w zależności od rodzaju – wymaga innej pielęgnacji. Na uwagę zasługuje również skóra twarzy.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz