Poniedziałek, 11 grudnia 2023

Co kupić 10-letniemu chłopcu na święta?

4 grudnia 2020

0

Dzieci w wieku 10 lat to prawdziwe wulkany energii. Dlatego trzeba uwzględnić to, wybierając prezent dla 10-latka. Ta grupa wiekowa jest niezwykle wymagająca – ma swoje zainteresowania, a jednocześnie potrafi powiedzieć nie, jeśli dana zabawa nie sprawia przyjemności lub jest nudna. Dziesięcioletnie dzieci nie bawią się już zabawkami dla maluchów, mają już w pewnym zakresie umiejętność abstrakcyjnego myślenia, ale jednocześnie wciąż nie są gotowe na prezenty nastoletnie.

Idealny prezent dla dziesięciolatka

Najtrudniejsze w znalezieniu prezentu dla 10-latka jest to, że dzieci w tym wieku w swoich umysłach nie są już dziećmi. Uważają się za dorosłe i twierdzą, że wszyscy dorośli dookoła traktują je jak niemowlęta. 10 lat to wiek, w którym dziecko jest na samym początku okresu dojrzewania. Chce być uważane za dojrzałe i odpowiedzialne, ma jednak wciąż mnóstwo dziecięcej radości i energii. Kształtuje i rozwija swoje zainteresowania, na których powinieneś oprzeć się, szukając pomysłu na prezent dla 10-latka.

Najlepsze zabawki dla 10-latków to takie, które wymagają od dziecka myślenia i kreatywności. Gry i zabawy, które nie wymagają od dziecka skupienia i intensywnego myślenia, mogą być po prostu przez obdarowanego uważane za dziecinne. Postaraj się więc, aby wybrany przez Ciebie prezent dla chłopca w wieku 10 lat był angażujący i edukacyjny. Świetnie, jeśli dodatkowo będzie zachęcał do aktywności i rozwijał kondycję i koordynację ruchową.

Gadżety dla 10-latka

Wymagania dzisiejszych dziesięciolatków mocno różnią się od tego, czego oczekiwały dzieci w tym wieku jeszcze kilka lat temu. Technologia dynamicznie się rozwija i nikogo nie dziwi już fakt, że najlepszym prezentem dla 10-latka może być wypasiony gadżet elektroniczny. Obecnie do najchętniej wybieranych prezentów dla 10-latka chłopca należą:

  • Mini-drony – absolutny hit prezentowy i marzenie chyba każdego dziesięcioletniego chłopca. Zaawansowany technologicznie gadżet sprawi wiele radości nie tylko obdarowanemu, ale też jego tacie.
  • Gra komputerowa – choć cały czas podkreśla się, że dzisiejsze dzieci spędzają zbyt wiele czasu przed ekranem komputera lub telewizora, Święta Bożego Narodzenia to na tyle wyjątkowa okazja, że można pozwolić sobie na taki prezent dla 10-latka. Wybierając grę, kieruj się jednak zainteresowaniami dziecka. Jeśli Twój budżet na prezent jest nieco większy, świetnym pomysłem na prezent dla 10-latka może być też nowa konsola do gier.
  • Smart-watch – praktyczny gadżet i modne akcesorium, które na pewno wzbudzi podziw kolegów obdarowanego dziecka. Smart-watch to nie tylko zegarek na czasie, ale też mnóstwo innych przydatnych funkcji, dzięki którym masz poczucie, że dziecko jest bardziej bezpieczne.

Prezent dla dziesięciolatka, który kocha sport

10 lat to wiek, w którym zainteresowanie sportem jest już dobrze widoczne u dziecka. Zawsze należy wspierać aktywność fizyczną u dzieci, dlatego jeśli widzisz, że Twoja pociecha dąży do tego, żeby aktywnie spędzać czas, należy to tylko pielęgnować i uwzględnić, wybierając prezent dla 10-latka chłopca. Jeśli Twój syn uwielbia piłkę nożną, trafionym prezentem wydaje się nowa, profesjonalna piłka lub któryś z elementów piłkarskiego stroju. Może dziecku przydadzą się nowe, inspirowane designem ukochanej drużyny buty? Jeśli wychowujesz małego tenisistę, na pewno ucieszy go nowa rakieta. A jeśli Twoje dziecko jest po prostu żywym srebrem, ciekawym i oryginalnym pomysłem na prezent dla 10-latka może być… ogrodowa trampolina! Mnóstwo zabawy gwarantowane! Nie tylko dla obdarowanego.

Oryginalne prezenty dla chłopca w wieku 10 lat

Szukasz czegoś bardziej nietuzinkowego? Pozostaje jeszcze jedna opcja – prezentem dla 10-latka może być wspólne spędzanie czasu w wyjątkowych okolicznościach. Mały odkrywca na pewno ucieszy się ze wspólnego z rodzicem wyjazdu pod namiot. Pobyt na łonie natury, nocowanie pod namiotem, ognisko – taka atrakcja zapewnia mnóstwo niezapomnianych wrażeń i dodatkowo pogłębia więź między rodzicem a dzieckiem. Po drodze można zahaczyć również o ekscytujący park linowy lub stadninę koni.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz