Piątek, 29 września 2023

Jak technologia wpłynęła na rynek gier hazardowych w poprzednim roku

24 marca 2021

0

Ubiegłe 366 dni okazały się być bardzo hojnymi dla branży gier hazardowych. Szczególną popularnością cieszyły się internetowe tytuły, w których dominowały online sloty oraz różnego rodzaju gry karciane.

Coraz większa popularność smartfonów

Urządzenia mobilne z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a to głównie za sprawą nowych modeli oraz wielu istotnych udogodnień. Wiele różnego rodzaju testów pokazało, że ludzie spędzają coraz więcej czasu przed ekranami telefonów, a gry i aplikacje na nie przeznaczone przeżywają niesamowity rozkwit.

Smartfony mocno przyczyniły się do popularyzacji gier hazardowych. W sklepie możemy znaleźć mnóstwo aplikacji od największych na świecie kasyn lub totalnie nowych osób, które chcą zaistnieć na tym rynku. Zmieniło się również nastawienie wielu osób. Dziś szeroko obecne są mikropłatności i nikogo nie dziwi wydawanie ogromnych ilości pieniędzy na gry typu Fortnite, World of Tanks czy Clash of Clans. Te gry nie oferują nam jednak żadnej możliwości odzyskania pieniędzy lub ich pomnożenia. Nasze fundusze idą zatem na specjalną walutę, nowe skórki czy przedmioty, a wszystko to możemy stracić, gdy dana gra nam się znudzi.

Mobilne gry kasynowe kuszą natomiast potencjalną szansą na spory zarobek i dobrą zabawę. Mimo braku ogromnej mapy, wielu rywali czy trudnych zadań, to tutaj też można doświadczyć sporych emocji, podjąć ryzyko, cieszyć się lub smucić. Podstawowe i najważniejsze w opinii wielu elementy gier są zatem zachowane, choć w nieco odmienionej formie. Ogromnym plusem grania w gry hazardowe na telefonie jest bez wątpienia wygoda. Swoje urządzenie możemy zabrać w dowolne miejsce, a rozgrywka może toczyć się na naszym łóżku, ulubionym fotelu czy plaży w Sopocie. Ogranicza nas tak naprawdę jedynie dostęp do internetu, choć problem ten pojawia się w bardzo małej ilości miejsc.

Rozwój sztucznej inteligencji

Zastosowanie sztucznej inteligencji jest naprawdę szerokie – swoje miejsce ma ona na największych uczelniach, w wielu firmach i zakładach, a także w internecie, gdzie jest szeroko i chętnie wykorzystywana. Ze sztuczną inteligencją w kasynach online można się spotkać na tak zwanych chatbotach. Służą one głównie do odpowiadania na najpopularniejsze pytania. Dzięki temu użytkownicy nie muszą czekać w kolejce, aż zjawi się ktoś z obsługi klienta, a odpowiedź na nurtujące rzeczy można uzyskać praktycznie natychmiastowo. Ta technologia jest stale rozwijana, dzięki czemu w niedługim czasie powinna ona zastąpić ludzi na tym stanowisku.

Sztuczna inteligencja jest również używana do ochrony przed oszustami. Na przykład niektórzy gracze zostali przyłapani na używaniu botów pokerowych, które zdobywały nieuczciwą przewagę nad innymi graczami. Dla ludzkiego obserwatora wyłapanie czegoś takiego graniczyłoby praktycznie z cudem.

Wysoka jakość gier

Producenci bez przerwy prowadzą swoistego rodzaju wyścig zbrojeń, który ma na celu wyróżnić ich produkty na tle innych. Aktualizacje wprowadziły do internetowych gier hazardowych między innymi kamerki, dzięki którym można zobaczyć swoich przeciwników, co jest szalenie istotne w pokerze. Kolejnym fenomenem okazało się VR, czyli wirtualna rzeczywistość. Osoby z dostępem do tego sprzętu mogą się zatem poczuć się jak w stacjonarnym lokalu. Bez przerwy jednak online sloty pozostają jedną z najpopularniejszych form internetowego hazardu, a to głównie dzięki przodowaniu we wszystkich technologicznych i jakościowych nowinkach.

Bardzo duży rozwój można zauważyć również w grafice. Wystarczy porównać wygląd gier sprzed dziesięciu lat z obecnymi, by dostrzec gigantyczny przeskok graficzny. Atrakcyjna oprawa graficzna kusi coraz więcej osób, a te przynoszą kolejne zyski producentom. Pokazuje to zatem dość wyraźnie, że zabiegi „upiększania” swoich produkcji się opłacają i warto w nie inwestować.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz