Sobota, 13 kwietnia 2024

Gdzie w internecie słuchać muzyki?

27 lipca 2017

0

W dobie internetu multimedialna rozrywka jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy odwiedzić odpowiedni portal, bądź uruchomić aplikację, aby cieszyć się nieograniczonymi zbiorami muzyki. Należy jednak pamiętać, że pobieranie muzyki z nielegalnych źródeł wiąże się z łamaniem prawa.

Szukając darmowej muzyki natkniemy się na dziesiątki portali, niektóre będą chciały wyłudzić od nas pieniądze, inne zamiast piosenek będę oferowały ciągłe reklamy, jednak wśród tego chaosu znajduje się kilku liderów.
Portale takie jak Youtube działają w pełni legalnie i oferują nam dziesiątki milionów piosenek, od nagrań domorosłych muzyków, które odsłuchała tylko najbliższa rodzina, po największe światowe przeboje, których odsłuchania liczone są w miliardach. Jednak korzystanie z Youtuba nie jest takie kolorowe jak się wydaje, nie ma nic bardziej denerwującego jak głośna reklama między jedną piosenką, a drugą.
Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest serwis Spotify, który pozwala na dzielenie się swoimi ulubionymi wykonawcami ze znajomymi, oraz odtwarzanie przygotowanych playlist, które podzielone są ze względu na gatunek, nastrój czy dekadę. Spotify daje także możliwość odtwarzania poszczególnych piosenek, bądź całych albumów, a każdy utwór można zapisać na później, bądź legalnie pobrać na swój komputer. Jednak te dobrodziejstwa mają swoją cenę, a jest ona dość wysoka, abonament premium wynosi bowiem 19,99 zł miesięcznie, co dla młodego słuchacza, może być zbyt wygórowaną ceną.


Tutaj z pomocą przychodzi polskie radio internetowe tuba.fm – portal ten oferuje ogromną bazę piosenek, ponad 400 gatunków muzyki i 14 000 stacji artystów. We wspomnianym serwisie możemy tworzyć własne stacje radiowe, gdzie sami decydujemy o tym jakie piosenki będą odtwarzane. Tuba.fm posiada również swoją aplikację mobliną na telefony oraz tablety, przez co swoimi możliwościami dorównuje drogiemu konkurentowi jakim jest Spotify, a to wszystko za jedyne 10 groszy na dzień!

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz