Czwartek, 18 lipca 2024

Okulary sportowe – czym różnią się od zwykłych okularów przeciwsłonecznych?

21 lutego 2022

0

Okulary sportowe są przeznaczone dla osób, które nie wyobrażają sobie swojego codziennego funkcjonowania bez sportu i aktywności fizycznej. W tym przypadku jest to dużo lepsze rozwiązanie od tradycyjnych okularów przeciwsłonecznych. Sportowa wersja sprawi, że użytkownicy bez przeszkód przygotują się do ważnych zawodów sportowych, pokonają wszelkie przeszkody i będą czerpać dużą radość z realizowanych treningów.

Okulary sportowe - czym się charakteryzują?

Wysokiej klasy okulary sportowe gwarantują klientom wysoki poziom bezpieczeństwa, maksymalną przyjemność z uprawiania sportu i szerokie pole widzenia. Dzięki temu za każdym razem można myśleć o poprawianiu swoich dotychczasowych wyników. To szczególnie ważne w sytuacji, w której trzeba wykazać się refleksem lub też uważać na rozmaite przeszkody.

Okulary sportowe zyskują sporą popularność ze względu na swój oryginalny design, atrakcyjność wizualną i dość niestandardowe kształty. Bez problemów dobierze się je do swoich ulubionych stylizacji sportowych. Sportowe okulary to uniwersalny sprzęt na każdą pogodę, który chroni przed:

  • słońcem,
  • kurzem,
  • wiatrem,
  • piaskiem,
  • zanieczyszczeniami.

Podjęcie ostatecznej decyzji w tym zakresie warto uzależnić m.in. od renomy producenta. Najbardziej wymagającym użytkownikom polecana jest marka Arctica, dzięki której zainteresowani wyposażą się w okulary przeznaczone praktycznie do każdej dyscypliny sportowej.

Okulary sportowe - co z filtrami, powłokami i soczewkami?

Kluczową kwestią w przypadku okularów sportowych są tzw. filtry, soczewki oraz powłoki. Arctica udostępnia na rynku wiele różnych modeli, które są wyposażone w specjalne filtry dla sportowców oraz kierowców. 

Okulary sportowe zapobiegają szkodliwemu działaniu promieniowania UVA oraz UVB. W tym przypadku warto postawić na modele z filtrem UV 400. Kuszącą propozycją są okulary z polaryzacją. Taka powłoka skutecznie redukuje różnego rodzaju odblaski, pozwala zachować maksymalny poziom koncentracji oraz skupienia, a do tego minimalizuje szkodliwe działanie promieni słonecznych, które będą się odbijać od gładkich powierzchni. Okulary polaryzacyjne są wykorzystywane m.in. przez żeglarzy i snowboardzistów. To również idealne okulary dla kierowców, którzy w ten sposób podnoszą swój poziom bezpieczeństwa na drodze.

Okulary na rower poza powłoką polaryzacyjną powinny posiadać aerodynamiczny kształt, odpowiednią wentylację i zabezpieczenie przed owadami. Z kolei okulary do biegania muszą się wykazywać maksymalną lekkością. 

Jeśli chodzi o soczewki warto się zdecydować na wersję progresywną (dostosowuje się do zmieniających się warunków optycznych i gwarantuje doskonałe widzenie przestrzenne) lub jednoogniskową (do aktywności plenerowych + komfort widzenia).

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz