Poniedziałek, 2 października 2023

Czy warto korzystać z telewizji internetowej?

26 marca 2019

0

Telewizja internetowa cieszy się coraz większą popularnością i nic dziwnego, ponieważ pozwala nam na znacznie więcej niż tradycyjne medium. Przede wszystkim do jej oglądania nie potrzebujemy koniecznie telewizora (chociaż oczywiście fajnie jest kiedy możemy oglądać na wielkim ekranie naszego Smart TV) – wystarczy nam tylko jakiekolwiek urządzenie elektroniczne, a także dostęp do, w miarę dobrego, łącza internetowego. Następnie należy skorzystać z wyszukiwarki, aby takową telewizję znaleźć. Na rynku jest ich dużo, więc na pewno wyskoczy nam wiele wyników. To, na jaką się zdecyduje, zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji i opcjonalnie który serwis udostępnia interesujący nas program i za ile. Całe szczęście płatności za wybrany serial czy film, są bardzo proste – wystarczy zrobić szybki przelew lub zapłacić SMSami Premium, więc odbywa się to sprawnie i zaraz już mamy dostęp. 

Jeśli ktoś oferuje nam oglądanie telewizji za darmo to znaczy, że jest bardzo hojną stacją w przypadku licencjonowanych telewizji internetowych lub, po prostu, jest oszustem. A pewne działania są niedopuszczalne, ponieważ nie są zgodne z prawem autorskim i za oglądanie na takich serwisach również możemy narazić się na otrzymanie grzywny. 

Mimo wszystko zalety przyćmiewają wszystkie ewentualne wady telewizji internetowych. Taka telewizja może być oglądana przez kilkoro ludzi jednocześnie, na różnych urządzeniach elektrycznych – w zależności od tego, co kto lubi. Niektóre serwisy z telewizją internetową pozwalają nam jeszcze na nagrywanie programów, bo nie wszystkie jesteśmy obejrzeć w czasie rzeczywistym. Jeśli takiej funkcji potrzebujemy – na pewno któraś ze stron oferuje takie rozwiązanie. 

Umożliwia nam ona także VOD, czyli oglądanie wybranych programów, seriali czy filmów na życzenie. Jest to przeważnie usługa dodatkowo płatna, ale można tutaj znaleźć coś, co naprawdę bardzo nas interesuje i na co nie szkoda będzie nam wydać naszych pieniędzy. 


Mimo wszystko telewizja internetowa jest ciekawym rozwiązaniem dla różnych grup ludzi i warto się o tym przekonać na własnej skórze. 

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz