Wtorek, 5 marca 2024

Jak dobrać zegarek do stylu ubierania się? Krótki poradnik

18 listopada 2022

0

Teoretycznie każdy zegarek powinno się dopasować do stroju, który się ma na sobie. Jest to jednak niewykonalne – trzeba by mieć zegarek na każdy dzień tygodnia i jeszcze kilka na inne okazje, śluby, przyjęcia, święta i wydarzenia sportowe. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem zegarka do noszenia na co dzień, warto przeanalizować ogólny styl ubierania się i do niego dopasować zakup dodatku. Jak to zrobić?

Zegarek uniwersalny idealny dla mężczyzn – zegarki Diesel

Specjaliści od męskiego stylu i elegancji radzą, by mieć co najmniej trzy zegarki – do garnituru na ważniejsze uroczystości, na co dzień i sportowy, do monitorowania postępów w treningach. Ale jaki zegarek casualowy wybrać? W końcu na co dzień także możemy ubierać się różnie. Na szczęście jest kilka uniwersalnych rozwiązań. Dla panów, którzy cenią sobie klasyczny styl i nie czują potrzeby szukania najbardziej ekstrawaganckich rozwiązań, idealnie sprawdzą się zegarki Diesel.

Sprawdzają się tak dobrze, ponieważ są wysokiej jakości. Mechanizmy najwyższej klasy, a do tego klasyczny, ale niebanalny design. Zegarki Diesel są zarówno na paskach skórzanych, jak i bransoletach, co można idealnie dopasować do każdego codziennego stroju.

Styl zegarka a dress code

Wybierając zegarek, przede wszystkim trzeba zastanowić się, jaki jest dress code w pracy. To ważne, przecież to właśnie w pracy spędza się najwięcej czasu z zegarkiem na ręce. Zakłada się go automatycznie każdego dnia rano, gdzieś pomiędzy myciem zębów a kawą. Dlatego nawet jeśli preferujesz luźniejszy styl ubierania się, zegarek powinien pasować do ubrań, które nosisz na co dzień do pracy.

W niektórych zawodach konieczny jest elegancki garnitur i jasna koszula. W innych biurach czy zawodach wystarczy tak zwany styl biznes casual, czyli ubrania bardziej eleganckie, ale niekoniecznie bardzo formalne. W obu tych przypadkach świetnie sprawdzają się zegarki na skórzanych paskach lub metalowych bransoletach (ale raczej w srebrnym kolorze, który jest bardziej dyskretny). To eleganckie, klasyczne i ponadczasowe rozwiązanie, które dodaje stylu, a przy tym nie rzuca się w oczy, co jest dodatkowym plusem. Przyjmuje się, że do garnituru nosi się tylko zegarki z niedużą tarczą, skromną i bez dodatkowych funkcjonalności. W stylu casualowym, czy to biznes casual, czy smart casual, można sobie pozwolić na większą ekstrawagancję.

Kiedy nosić zegarek sportowy?

Ostatnio zegarki sportowe są bardzo modne i cieszą się dużym powodzeniem. Liczą kroki i pomagają w kontrolowaniu aktywności. Jednak dużym błędem jest noszenie sportowego zegarka z dużą tarczą i wieloma funkcjonalnościami właśnie do ubrań w biznesowym stylu. Taki rodzaj zegarka możemy jednak nosić nie tylko na siłownię.

Na co dzień, w weekendy, na leniwy spacer z rodziną czy zakupy – zegarek sportowy, elektroniczny lub klasyczny naprawdę dobrze się sprawdzi.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz