Poniedziałek, 11 grudnia 2023

Jakie korzyści przynosi malowanie po numerach dla dzieci?

23 września 2021

0

O korzyściach, jakie przynoszą  dziecku prace plastyczne, słyszymy wszędzie, Rozwijają wyobraźnię, pozwalają wyrazić emocje, ćwiczą zdolności manualne, budują koncentracje, a także wyciszają. Od narodzin staramy się zapewnić dziecku wszystko to, co najlepsze. Niestety praca i natłok obowiązków często zmuszają rodzica do wybierania najprostszego sposobu zainteresowania dziecka — elektroniki. Ciekawą alternatywą może być malowanie po numerach. Dowiedz się, na czym dokładnie polega i jaki wpływ ma na dzieci. Zapraszamy do lektury.

Czym jest malowanie po numerach?

Malowanie po numerach przypomina nieco kolorowankę. Polega na zamalowywaniu ponumerowanych pól obrazka, odpowiadającymi kolorami farb. W zestawach do malowania po numerach znajdują się: płótno na drewnianej ramie, pędzelki, ponumerowane farby akrylowe, a także instrukcja. Nie trzeba mieć specjalnych zdolności artystycznych, by stworzyć piękne dzieło. Wystarczy odrobina czasu i nieco cierpliwości.

Jak zajęcia manualne wpływają na mózg dziecka?

Większość dzieci lubi tworzyć. Sprawia im  to  przyjemność i stanowi formę zabawy. Współcześnie dzieci jednak coraz rzadziej są twórcami. O ile korzystanie z komputera nie jest złe, o tyle należy zachować balans pomiędzy czasem spędzonym przed ekranem w świecie rzeczywistym. Dlatego warto szukać nowych rozwiązań na zapewnienie dziecku kreatywnych zajęć w wolnym czasie. Zajęcia manualne nie tylko dostarczają rozrywki, ale w sposób bardzo pozytywny wpływają na pracę mózgu malucha. Tworzenie wyzwala w organizmie endorfinę oraz dopaminę, które odpowiedzialne są za zmniejszanie poziom stresu, działają uspokajająco  i wpływają korzystnie na koncentrację oraz przyswajanie nowych informacji.

Jaki obraz z malowania po numerach wybrać dla dziecka?

Dzieci z natury lubią prace artystyczne. Kreowanie i tworzenie jest nieodłącznym elementem ich rozwoju, dlatego na pewno z łatwością uda Ci się zaciekawić je malowaniem po numerach. Obrazki zawsze wychodzą, co sprawia, że mały artysta szybko się do nich nie zniechęci. Ważne jest, by dobrze wybrać motyw obrazka. M.in. w sklepie Twoje Hobby znajdziesz szeroki wybór wzorów zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Warto wybrać płótno ze szkicem ulubionego bohatera z bajki, zwierzaka, czy pojazdu, którym interesuje się twoje dziecko.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz