Czwartek, 18 lipca 2024

Depilacja laserowa. Co trzeba o niej wiedzieć?

3 sierpnia 2021

0

​Zabiegi depilacji laserowej cieszą się coraz większą popularnością. Decydują się na nie nie tylko panie, ale też panowie. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, a liczne zalety tej metody sprawiają, że okazuje się ona atrakcyjną alternatywą dla golenia oraz innych sposobów, takich jak depilacja woskiem. Co jednak warto wiedzieć na temat zabiegu depilacji laserowej? Jak przebiega i czego należy unikać po jego przeprowadzeniu?

Depilacja laserowa w Rzeszowie. Na czym polega ta metoda usuwania niechcianego owłosienia?

Depilacja laserowa, jak sama nazwa wskazuje, jest metodą wykorzystującą działanie lasera, którego światło uszkadza strukturę włosów. Więcej na ten temat tej technologii opowiemy w kolejnym akapicie. Zanim to jednak zrobimy, w dużym skrócie opowiemy o tym, jak należy przygotować się do zabiegu usuwania zbędnego owłosienia laserem. Po pierwsze - wszystkie takie zamierzenia powinniśmy skonsultować z lekarzem POZ lub dermatologiem. Poza tym ważne jest unikanie takich czynników jak depilacja (miesiąc przed zabiegiem), leki powodujące nadwrażliwość na promieniowanie UV oraz opalanie.

Zabieg depilacji laserowej w Rzeszowie. Jak działa medyczny laser diodowy? 

Światło emitowane przez medyczny laser diodowy jest odbierane przez znajdującą się we wszystkich włosach melaninę - barwnik odpowiedzialny za jego kolor. Wraz z nim pobiera także energię prowadzącą do uszkodzenia struktury całego włosa. Po kilku zabiegach można osiągnąć bardzo zadowalające efekty, obejmujące usunięcie niemal wszystkich włosów (razem z mieszkami) z danej partii ciała. 

Depilacja laserowa Rzeszów. Czemu warto wybrać ten sposób usuwania nadmiernego owłosienia?

Jak już wspomnieliśmy, depilacja laserowa ma szereg zalet. Do najważniejszych należy zaliczyć z całą pewnością:

  • trwałość efektów - pod tym względem wypada najlepiej wśród wszystkich metod, dają efekty utrzymujące się nawet przez kilkanaście miesięcy;
  • możliwość depilacji wszystkich partii ciała - umawiając się zabieg na stronie Depilacja.pl w Rzeszowie możemy usunąć niechciane owłosienie z każdej partii ciała, a skuteczność tej metody jest potwierdzona badaniami naukowymi;
  • bezpieczeństwo - depilacja laserowa nie powoduje podrażnień i innych obrażeń skóry. Może więc być bezpiecznie stosowana nawet u osób mających skłonności do występowania skutków niepożądanych po zabiegu innymi metodami;
  • bezbolesny przebieg zabiegu - ta zaleta nie dotyczy osób o niskim progu bólu. Podczas zabiegu możemy odczuwać lekki dyskomfort, ale jeśli weźmiemy pod uwagę długotrwałość utrzymywania się efektów, nie jest on zbyt istotny.

Długość serii zabiegów depilacji laserowej. Jaki zaleceń należy przestrzegać po wykonanym zabiegu?

Po zabiegu (na który możemy umówić się na https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-rzeszow/) należy bezwzględnie przestrzegać określonych zasad. Więcej na ich temat powie nam specjalista przeprowadzający zabieg. Zazwyczaj jednak chodzi o unikanie gorących kąpieli, opalania, sauny, basenu oraz używania agresywnych kosmetyków i peelingów. 

Artykuł partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz