Niedziela, 26 maja 2024

Odważna aranżacja wnętrz? Pop Art!

13 października 2020

0

Przesyt kolorów, odważne aranżacje, bohaterowie komiksów i Marylin Monroe - jeśli na połączenie tych rzeczy reagujesz alergicznie, to prawdopodobnie styl Pop Art nie jest dla Ciebie. Jeśli z kolei brzmi to dla Ciebie sensownie i jesteś gotowy lub gotowa udekorować mieszkanie w tym klimacie, koniecznie zapoznaj się z tym nurtem wystroju wnętrz, bo został stworzony dla Ciebie. Pop Art to styl wielobarwny, pełny kontrastów i ciekawości świata. Przeznaczony dla ludzi, którzy nie boją się wyzwań i lubią zrywać z tradycyjnymi rozwiązaniami. W tym artykule opowiemy więcej o tym jak można udekorować swój dom dzięki sztuce Pop Art - na przykład przy użyciu obrazów na płótnie.

Pop Art narodził się w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Powstał dzięki rozwojowi mediów masowych: telewizji i radia. Ludzie chłonęli coraz więcej kolorowych treści, a gwiazdy Hollywood stawały się ikonami stylu, elegancji i mody. Nie tylko zresztą one - na ekranach pojawiały się fantastyczne postacie, takie jak Spiderman czy Batman i w nich ludzie (zwłaszcza ci najmniejsi) także zatracili się bezpowrotnie. Rewolucja kulturowa, która zaszła w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii odbiło takie piętno na całym społeczeństwie, że powstał ruch kulturowy, nazwany Pop Artem. Czym się charakteryzuje?

obrazy pop art

Tak jak wspomnieliśmy na początku, Pop Art kocha odwagę i kontrasty. Znajdziesz tu jasne, jaskrawe kolory, połączone ze sobą w niecodzienny sposób. Figury geometryczne, postacie ze świata wielkiego ekranu czy wreszcie superbohaterowie walczący ze złem - takie i inne grafiki dominują na obrazach na płótnie w stylu Pop Art. Nie ma tu miejsca na nudę i klasyczne rozwiązania. Grafiki Popartowe to grafiki pełne niekonwencjonalnych rozwiązań i z tego powodu poleca się je wszystkim tym, którzy doceniają niecodzienne połączenia i łamanie konwencji.

Wystroje wnętrz w stylu Pop Art są niebanalne i odważne. To z pewnością styl, który pasuje do nowoczesnych domów i mieszkań. Kolorowe kubki, dywaniki, tapety czy obrazy na płótnie w stylu Pop Art sprawdzą się w domach i mieszkaniach, które idą z duchem czasu i nie boją się stylistycznych wyzwań.

Z tego powodu, ten amerykański nurt powstał raczej z myślą o odważnych i dynamicznych ludziach, a nie o fanach starego ładu. Warto jednak pamiętać, że nie powinno to w żaden sposób ograniczać osób dekorujących mieszkanie Pop Artowymi ozdobami, np. obrazami czy grafikami na płótnie. W idei Pop Artu wpisane jest łamanie konwencji, więc nie musisz bać się o to, że jakiś gadżet nie będzie pasował np. do rustykalnej szafy czy stolika w klimacie art deco. Łamanie zasad i konwenansów to specjalność Pop Artu - wykorzystaj to!

Jeśli jesteś odważną osobą, nie bojącą się wyzwań i niestandardowych połączeń, to dodatki do mieszkań w stylu pop art będą dla Ciebie. Odważne obrazy na płótnie, kolorowe grafiki czy kubki albo dywaniki - tego typu detale stworzą Twój własny, kolorowy świat pełen kontrastów. Sprawdź ofertę https://revolio.pl i znajdź idealny obraz dla swojego domu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz