Piątek, 21 czerwca 2024

Jak zadbać o porządek w mieszkaniu? Poznaj nasze sposoby

21 lipca 2020

0

​Utrzymanie porządku w mieszkaniu zwłaszcza przy licznej rodzinie, bywa nie lada wyzwaniem i często wiąże się z pracochłonnym sprzątaniem przynajmniej raz w tygodniu. Warto jednak wiedzieć, że na rynku pojawiło się wiele gadżetów, które mogą nie tylko ułatwić nam sprzątanie, ale również przyspieszyć wiele czynności. Oto przegląd nowości wśród akcesoriów do sprzątania, które sprawią, że porządki już zawsze będą szybkie i przyjemne.

Robot sprzątający

Kto z nas choć raz nie pomyślał sobie o tym, aby odkurzacz sam posprzątał za nas mieszkanie? Dla wielu osób odkurzanie jest nie tylko jedną z najbardziej nie lubianych czynności podczas sprzątania, ale również wysiłkiem, który powoduje uciążliwy ból pleców. Rozwiązaniem tych problemów jest odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi, który nie tylko poodkurza za nas, ale także zrobi to bardzo precyzyjnie, docierając do najtrudniej dostępnych zakamarków. Robot sprzątający Xiaomi to nic innego jak w pełni zautomatyzowane urządzenie, które możemy zaprogramować tak, aby o danej porze wykonało cykl odkurzania określonej powierzchni. Robot jest na tyle inteligentny, że jest w stanie omijać napotkane przeszkody, na przykład rozrzucone na podłodze skarpety czy inne przedmioty. Za pomocą prostej aplikacji w smartfonie możemy również śledzić postępy jego pracy i jeśli zauważymy, że jakiś obszar wymaga dodatkowego sprzątania, możemy w łatwy sposób wysłać tam naszego robota. Po wykonaniu swojej pracy urządzenie wraca do bazy, gdzie ładuje akumulator na kolejny cykl.

Automatyczny mop do podłogi

To kolejny wynalazek, który może wykonać za nas znaczną część pracy. Urządzenie to działa na podobnej zasadzie jak odkurzacz automatyczny, lecz zamiast funkcji odkurzania, wykonuje czynność mycia podłogi za pomocą nakładki znajdującej się na spodzie. W ten sposób jest w stanie z dużą precyzją umyć powierzchnie kafli, paneli czy podłogi drewnianej całkowicie nas w tym wyręczając. Jeśli więc najpierw użyjemy robota odkurzającego, a później automatycznego mopa, znaczną część porządków domowych mamy już za sobą -  i to bez żadnego wysiłku! Takie rozwiązanie będzie pomocne w przypadku, gdy posiadamy futrzane zwierzęta oraz małe dzieci, które raczkując czy bawiąc się na podłodze narażone są na sierść oraz zanieczyszczenia przyniesione z dworu przez czworonogi. Taki mop może nawet raz dziennie zmyć podłogę, pozbywając się zalegającego na jej powierzchni brudu.

Automatyczna myjka do okien

Mycie okien, zwłaszcza na wysokim piętrze, nie należy do przyjemnych czynności. Na szczęście już nie musimy poświęcać na tę pracę czasu, gdyż z pomocą przychodzi myjka automatyczna. Ten robot poradzi sobie z umyciem każdego okna, niezależnie od jego powierzchni czy wysokości, na której się znajduje. Wystarczy zamontować go do szyby  za pomocą specjalnej przyssawki i uruchomić program, a dalszą pracę wykona on już bez naszej ingerencji. Taki gadżet świetnie sprawdzi się w domach, w których jest dużo okien i ich umycie zwykle zajmuje nam przynajmniej pół dnia.

Gadżety pomagające w sprzątanie to nie tylko wygoda, ale również oszczędność czasu. Warto zainwestować w tego rodzaju akcesoria, by cieszyć się idealnym porządkiem bez konieczności poświęcania swojego czasu na wielogodzinne porządki.

Artykuł partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz