Sobota, 20 lipca 2024

5 sposobów na za ciasne buty

13 stycznia 2020

0

Zakupy przez Internet niosą za sobą ryzyko zakupu zbyt małych butów. Znalezienie idealnie prezentującej się pary nie zawsze idzie w parze z idealnym rozmiarem. To jednak nie koniec świata! Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pozwalają zamienić za ciasny model w wygodne obuwie na co dzień.

Metoda na skarpetę – uniwersalny sposób wykorzystywany od lat

Czasami wystarczy po prostu założyć grubą parę skarpet bądź nawet dwie pary i pochodzić w nowo zakupionych butach po domu. Wiele znanych producentów dopasowuje rozmiar do wewnętrznej wkładki. Dla przykładu rozmiarówka Converse jest dokładnie opisana przy pomocy tabeli. Błąd w pomiarze bądź dobowe wahania wielkości stopy sprawiają, że nowe obuwie nie zawsze leży dokładnie tak jak powinno. Zastosowanie grubej skarpety z pewnością sprawdzi się w przypadku gumowego wykończenia. 

Wrzątek – tylko dla butów dobrej jakości

Zalanie wnętrza obuwia wrzątkiem to metoda stara jak świat. Zanim jednak dojdzie do przeprowadzenia tego rodzaju operacji, należy się upewnić czy buty nie są przypadkiem klejone. To również test na oryginalność. Po wylaniu wody warto wypchać wnętrze gazetami i zostawić obuwie pod taką postacią na całą noc. 

Zamrażarka i ujemna temperatura – sposób na buty nie tylko zimowe

W tej metodzie potrzebne są szczelne worki, które będzie można wypełnić wodą i umieścić wewnątrz obuwia. Tak przygotowaną kombinację należy umieścić w zamrażarce, aż woda całkowicie nie zamarznie. Następnie wyjąć parę i nim jej temperatura wróci do temperatury pokojowej szybko założyć na stopy. Warto jednak mieć cały ten proces pod kontrolą, gdyż złej jakości skóra może pękać przy zbyt gwałtownej zmianie temperatury. 

Papier ścierny – koniec z obtartymi stopami

Za małe buty to również ryzyko bolesnych, a nawet krwawiących obtarć. Ich pojawianie się pozwala w precyzyjny sposób określić punkt, który jest odpowiedzialny na niedogodności związane z noszeniem nowego obuwia. Papier ścierny albo naprawdę dobrej jakości pilniczek pozwala zetrzeć newralgiczne miejsce, przez co wnętrze obuwia powiększa się o dobre kilkanaście centymetrów. 

Kopyto – pomoc profesjonalisty zawsze w cenie

Z niektórymi modelami nie zawsze warto kombinować na własną rękę. Dla osób, które obawiają się uszkodzenia nowych butów, polecane jest oddanie ich do szewca. Fachowiec przy pomocy profesjonalnego kopyta rozciągnie model nawet o jeden cały rozmiar. Można również skorzystać ze specjalnych preparatów do rozciągania obuwia.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz