Niedziela, 26 maja 2024

Jak oglądać 4 różne kanały na 4 telewizorach jednocześnie?

11 października 2018

0

Ciekawe dodatki oferowane przez operatorów telewizji sprawiają, że można uniknąć wielu problemów, np. tych związanych z podjęciem decyzji o oglądaniu konkretnego kanału telewizyjnego. Obecnie, dzięki multiroomowi, istnieje możliwość śledzenia czterech różnych kanałów telewizyjnych nawet na czterech telewizorach jednocześnie.

Co to jest i jak działa multiroom?

Multiroom to specjalna usługa, dzięki której możliwe staje się oglądanie kilku różnych kanałów telewizyjnych, na kilku odbiornikach naraz, w ramach jednej umowy z operatorem. Bardzo często pada pytanie – "multiroom – jak podłączyć?". Wykorzystuje się do tego odrębne dekodery i piloty. Dzięki temu nie trzeba się dzielić nimi, jeśli chce się przełączyć kanał na swoim telewizorze. Multiroom dostępny jest czasem jako element pakietu, aczkolwiek u wielu operatorów (np. w INEA) tę usługę można dokupić jako dodatek.

Z multiroomu korzysta coraz więcej osób, niezależnie od wieku i zainteresowań. Dołączając do niego inny dodatek, w postaci telewizji online, można zapewnić sobie dużą wygodę, ponieważ możliwe stanie się wówczas oglądanie ulubionych programów w dowolnym miejscu i czasie, nie tylko w granicach domu lub mieszkania.

Dzięki skorzystaniu z opcji multiroom kibice siatkówki obejrzą mecz reprezentacji lub swojego ulubionego klubu, żużla – jedną z kilku rund Grand Prix, a jednocześnie na innym odbiorniku kobieca część domowników będzie mogła śledzić film lub serial, natomiast dzieci – ulubioną bajkę. To spore udogodnienie, szczególnie przy dużej liczbie fanów telewizji.

Problemem przestaje być w takim przypadku wojna o oglądanie konkretnego kanału telewizyjnego, ponieważ każdy ma swój własny odbiornik z dekoderem i odrębnym pilotem. Dzięki temu w mieszkaniu panuje harmonia i można odpocząć po ciężkim, pełnym obowiązków dniu lub tygodniu. Jest to bardzo ważne do tego, by wypocząć i nabrać sił na kolejne wyzwania.

Multiroom – jak podłączyć się do czterech telewizorów?

Usługa multiroomu umożliwia śledzenie jednocześnie nawet 4 kanałów telewizyjnych, przy wykorzystaniu 4 różnych odbiorników. Co jest do tego potrzebne? Wystarczy poprosić operatora o dodatkowe, standardowe dekodery lub też wykorzystać w tym celu dekoder światłowodowy. Do niego, używając kabli ethernet, podłącza się szereg innych odbiorników.

Uruchomienie każdego, dodatkowego dekodera wiąże się z koniecznością poniesienia większej opłaty miesięcznej za usługę telewizji, aczkolwiek nie jest ona wysoka. Doskonałym tego przykładem jest multiroom w INEA.

Jeśli chodzi o skonfigurowanie multiroomu, nie jest ono skomplikowane. Można to zrobić samodzielnie, trzymając się prostej instrukcji, aczkolwiek za niewielką opłatą pomocą wykaże się także technik. Dzięki jego doświadczeniu zyska się na czasie, mając podłączony dekoder, kable i anteny we właściwy, optymalny sposób. Próby telefonicznego załatwienia tego tematu należy odłożyć do lamusa. Są one tylko źródłem dodatkowego stresu.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz