Niedziela, 26 maja 2024

Czy warto kupić używany telefon?

1 lutego 2021

0

​Jest wiele powodów, dla których decydujemy się na wymianę smartfona. Nawet osoby, które nie są fanami nowinek technologicznych i nie czują potrzeby posiadania najnowszych, zaawansowanych modeli, stają w końcu przed koniecznością zakupu nowego urządzenia.

Niektórzy decydują się przy tym na używane telefony komórkowe, inni mają pewne opory. Dlaczego jest to opcja, którą jednak warto rozważyć?

Oszczędność pieniędzy

Wiele osób marzy o konkretnych modelach smartfonów. Niestety, zakup nowego sprzętu wysokiej klasy często przerasta nasze możliwości finansowe, zwłaszcza w przypadku tzw. flagowców. Tym bardziej, że sklepy nierzadko narzucają wysokie marże. Jednak każdy chce dysponować urządzeniem dobrej jakości. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być zakup telefonu z drugiej ręki. Dzięki temu możemy się cieszyć wymarzonym modelem smartfona za cenę zdecydowanie niższą od sklepowej. Kupno używanego sprzętu jest też doskonałą opcją dla osób, które lubią często zmieniać telefony. W przypadku nowych urządzeń wiąże się to ze znacznymi kosztami. Smartfony z drugiej ręki pozwalają je znacząco obniżyć, dzięki czemu możemy się nimi cieszyć nawet w stosunkowo niedługim czasie po wejściu na rynek. 

Dodatkowe akcesoria

Powodem, dla którego warto rozważyć zakup używanego telefonu jest także możliwość otrzymania dedykowanych akcesoriów i dodatków. Wiele osób sprzedaje urządzenie razem z całą "wyprawką", co pozwoli nie tylko oszczędzić czas i pieniądze - nie trzeba się także martwić o to, czy parametry urządzeń będą na pewno pasowały do wybranego przez nas modelu. W tym przypadku mamy pewność, że otrzymujemy akcesoria, które są sprawdzone i na pewno będą dobrze działały w połączeniu z danym smartfonem. 

Jakość bez kompromisów

Mając ograniczony budżet warto się zastanowić, czy lepszym wyborem będzie zakup nowego telefonu ze średniej półki cenowej, czy używanego flagowca. Decydując się na to pierwsze rozwiązanie musimy mieć świadomość, że nie otrzymamy produktu wykonanego z materiałów o takiej samej jakości, jak w przypadku urządzeń z wyższej półki. To samo dotyczy podzespołów, montażu oraz parametrów urządzenia i np. aparatu fotograficznego. Dlatego jeśli ważne dla nas są parametry kupowanego urządzenia, zakup używanego modelu telefonu będzie znacznie lepszym wyjściem. Dzięki temu nie trzeba iść na żadne kompromisy w dziedzinie oczekiwanej jakości, nie przekraczając przy tym planowanego budżetu. 

Z drugiej ręki znaczy ekologicznie

Jest jeszcze jeden aspekt, dla którego warto rozważyć korzystanie ze sprzętu z drugiej ręki. 
Każdego dnia na całym świecie produkuje się wiele tysięcy nowych smartfonów. Niestety, wiąże się to także z wyrzucaniem tych, które były dotychczas używane, czyli produkcją kłopotliwych odpadów w postaci elektrośmieci. Dlatego zdecydowanie się na odkupienie urządzenia od poprzedniego właściciela jest znacznie bardziej ekologicznym rozwiązaniem, niż zakup nowego. Tym bardziej, że już pobieżne przejrzenie ogłoszeń zamieszczonych w serwisach z ogłoszeniami takich jak Pokato.pl pokazuje, że większość z nich to urządzenia wysokiej jakości, które mogą być używane przez kilka lat. 

Przemyślany zakup używanego telefonu może być naprawdę trafioną inwestycją. Pozwoli to nie tylko na znaczną oszczędność funduszy, ale jest także odpowiedzialnym i ekologicznym rozwiązaniem dla każdego świadomego konsumenta.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz