Piątek, 19 kwietnia 2024

Kryteria wyboru hostingu współdzielonego

14 kwietnia 2020

0

fot. materiały prasowe

Wybierając hosting dla swojej strony internetowej, wiele osób decyduje się na współdzielenie miejsca na serwerze. Hosting współdzielony opiera się na tym, że przestrzeń dyskowa serwera jest dzielona na mniejsze części i każda z nich jest udostępniana firmie wykupującej tego typu usługę. Przyjrzymy się dzisiaj, na jakie elementy zwrócić uwagę wybierając hosting współdzielony.

Czym charakteryzuje się hosting współdzielony?

Hosting współdzielony jest polecany przede wszystkim małym firmom oraz blogerom. Dużą zaletą tego typu usługi jest relatywnie niska cena. Hosting współdzielony nie wymaga również fachowej wiedzy w zakresie administracji serwerami oraz specjalistycznej pomocy w kwestii obsługi. Obok niewygórowanej ceny oraz łatwości obsługi hosting współdzielony zachowuje wysoki poziom bezpieczeństwa.

Zasada działania hostingu współdzielonego opiera się na udzieleniu dostępu do serwera dla kilku różnych stron. Funkcję administratora serwera pełni firma hostingowa. Administrator dba o prawidłowe funkcjonowanie usługi. Dzięki temu osoba lub firma, która zdecyduje się na hosting współdzielony, nie musi zajmować się kwestiami technicznymi, związanymi z poprawnym działaniem serwera.

Pewną wadą hostingu współdzielonego są ograniczone zasoby. Dlatego ta usługa idealnie sprawdzi się w przypadku osób, które dopiero zaczynają swoją działalność w Internecie, małych firm oraz blogerów tematycznych. Osoby prowadzące większe firmy oraz portale, które generują duży ruch, powinny wybrać usługę serwera dedykowanego.

Na co zwrócić uwagę wybierając hosting współdzielony?

Niemal każda firma hostingowa ma w swojej ofercie usługę hostingu współdzielonego. U różnych usługodawców mogą występować zasadnicze różnice dotyczące parametrów tej usługi. Dlatego wybierając hosting współdzielony, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Pierwszym z nich jest pojemność serwera. Oczywiście jest, że potrzeby małej strony firmowej czy bloga będą o wiele niższe, aniżeli w przypadku dużego portalu. Bogate portfolio czy duża ilość multimediów na stronie wymaga o wiele większej pojemności serwera. Kolejnym elementem jest dostępne łącze. Jego przepustowość decyduje o maksymalnej liczbie odwiedzin na stronie, które nie zachwieją jej płynnością. Znając prognozowany ruch na stronie, trzeba wybierać hosting, który będzie w stanie obsłużyć taką liczbę odwiedzin.

Fundamentalnym elementem usługi hostingowej jest jej bezpieczeństwo. Zabezpieczenie przed atakami DDoS oraz kompleksowe wsparcie techniczne dają gwarancję, że strona będzie działać, nie stwarzając niebezpieczeństwa dla odwiedzających ją internautów. Dział techniczny firmy hostingowej powinien być dostępny przez całą dobę, aby w nagłych wypadkach niezwłocznie reagować na problemy z serwerem.

Wybierając tani hosting, również można znaleźć rozwiązania, które zapewnią prawidłowe funkcjonowanie strony oraz bezpieczeństwo zasobów umieszczonych na serwerze. Decydując się na konkretną usługę, trzeba najpierw przeanalizować wielkość strony oraz prognozowaną liczbę odwiedzin. Na tej podstawie można wybrać hosting skrojony na miarę potrzeb.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz