Piątek, 21 czerwca 2024

Łóżeczko dla dziecka – poradnik przedzakupowy

15 maja 2020

0

fot. materiały prasowe

Przyjście na świat dziecka to wyjątkowy czas, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Należy zaopatrzyć się w odpowiednie przyrządy – takie jak wózek, nosidełko czy specjalne łóżeczko – w których nasza pociecha będzie spędzać swoje pierwsze chwile. Oferta dostępnych na rynku produktów jest bardzo szeroka – znajdziemy zarówno te standardowe, jak i wyposażone w dodatkowe udogodnienia. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – na co zwrócić uwagę podczas zakupu łóżeczka dla dziecka oraz jakie dostępne modele znajdziemy.

Łóżeczka tradycyjne

Do najczęściej kupowanych łóżeczek należą tak zwane łóżeczka tradycyjne szczebelkowe. Wśród tych dostępnych znajdziemy zarówno klasyczne modele, jak i wyposażone w dodatkowe udogodnienia, prezentujące różnorodne wzornictwo. Wielu rodziców uważa, że są to najbardziej funkcjonalne rodzaje łóżeczek.

Dobre łóżeczko tradycyjne powinno być wykonane z materiału delikatnego w dotyku, pozbawionego ostrych kantów i odstających elementów. Istotne jest bowiem, aby materiał i sposób wykonania nie stanowiły zagrożenia dla naszej pociechy.

Warto więc zwrócić uwagę, czy wybierane przez nas łóżeczko ma odpowiednie atesty, gwarantujące jego bezpieczeństwo. Informacja taka powinna być zawarta w opisie producenta.

Pomocna może być także możliwość regulacji poziomu wysokości leżanki/materaca oraz wysokości barierek. Ta ostatnia funkcja ma duże znaczenie w przypadku dzieci, które zaczynają samodzielnie chodzić. Po ich opuszczeniu dzieci mogą wychodzić z łóżka oraz ponownie do niego wracać, gdy będą mieć na to ochotę. Konstrukcja nie powinna jednak pozwalać na samodzielne wyjmowanie barierek przez naszą pociechę.

Łóżka wielofunkcyjne

Coraz chętniej kupowanym rodzajem łóżek z barierkami są ich wielofunkcyjne modele. Najczęściej, mają one standardowy kształt, a w ich konstrukcji zastosowano dodatkowe elementy – takie jak komoda, szafki, szuflady, wysuwany przewijak lub inne. Niektóre z dostępnych modeli można także rozkładać lub rozsuwać, przez co zamieniają się w nieduży tapczanik.

Wielu rodziców decyduje się na zakup takich łóżek z uwagi na możliwość ich stosowania przez długi okres. W przypadku niektórych modeli mogą z nich korzystać nawet dzieci w wielu do 7 lat, lub starsze.

Ponadto, znajdziemy również łóżka turystyczne, przeznaczone do stosowania w podróży. Są wykonane z materiałów lekkich, a ich konstrukcja pozwala na łatwe złożenie i ponowne rozłożenie łóżeczka. Najchętniej sięgają po nie rodzice często podróżujący, użytkujący małe mieszkanie lub – potrzebujący dodatkowego łóżeczka, w którym będą mogli przetrzymywać swoje pociechy podczas wykonywania codziennych domowych obowiązków.

Osobom poszukującym różnorodnych modeli polecamy zapoznać się z ofertą: https://tweeto.pl/meble-dzieciece.

Dodatkowe udogodnienia

Znajdziemy oczywiście także łózka wyposażone w dodatkowe elementy konstrukcyjne, zwiększające ich funkcjonalność. Do najczęściej wybieranych należą te, w których zastosowano:

  • plastikowe osłonki, zabezpieczające przed odgryzaniem krawędzi konstrukcji przez ząbkujące dzieci,
  • płozy do bujania, ułatwiające zasypianie naszych pociech,
  • kółka, pozwalające na przesunięcie łóżka z miejsca na miejsce.

Artykuł zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz