Sobota, 20 lipca 2024

Aloes w płynie - król wśród roślin

16 kwietnia 2019

0

Coraz częściej w codziennej suplementacji sięga się po naturalne składniki. O cudownych właściwościach aloesu słyszano od lat, ale dopiero teraz stał się tak popularny, zwłaszcza wśród miłośników zdrowego stylu życia. Czym różni się więc aloes w płynie i czemu zawdzięcza swój rozgłos?

Pierwsze wzmianki o cudownych właściwościach aloesu w płynie pochodzą z 1750 r. przed naszą erą. Ta niepozorna roślina już wtedy zaskarbiła sobie grono wielbicieli, którzy docenili jej lecznicze działanie.

Aloes w płynie - właściwości

Aloes jest sukulentem, czyli rośliną, która przystosowała się do bardzo trudnych warunków do życia. Przez ograniczony dostęp do wody wykształciła w sobie tkankę wodną, służącą do jej gromadzenia. Ta wyjątkowa roślina zawiera ponad 200 aktywnych składników -  nic więc dziwnego, że jest tak szeroko stosowana.

Przede wszystkim wymieniając dobroczynne właściwości aloesu do picia, należy zwrócić uwagę na jego bogatą zawartość witamin. Jako jeden z niewielu roślin posiada witaminę B12, jak również A, C, E i kwas foliowy. Dodatkowo zawiera wiele niezbędnych dla naszego organizmu mikroelementów. Podobno nawet Kleopatra stosowała aloes, w celu poprawienia swojej urody, ponieważ pomaga on w dostarczaniu tlenu do komórek skóry. Ponadto aloes zawiera sacharydy, które wspierają układ odpornościowy i zapewniają długotrwały dopływ energii. Jak widać, nie bez przyczyny jest nazywany magiczną rośliną.

aloes

Działanie aloesu w płynie

Aloes ma wpływ na pracę naszego organizmu, a co za tym idzie na nasze samopoczucie. Przede wszystkim od początku był znany jako lek, który pomaga w gojeniu ran. Jednak jego zastosowanie nie kończy się tylko na działaniu zewnętrznym. Aloes do picia działa od środka, dzięki czemu przyspiesza funkcjonowanie układu pokarmowego i przywraca naturalne pH żołądka. Stymuluje produkcję soków trawiennych, przez co jest polecany osobom, które chcą zrzucić zbędne kilogramy.

Zobacz również : Kompostownik w ogrodzie. Jak przygotować kompost? Co można kompostować. Najlepsze kompostowniki >>

Dodatkowo ta niepozorna roślina może działać pozytywnie na pracę układu sercowo-naczyniowego i wspomaga zwalczanie złego cholesterolu. Aloes wchłania toksyny, które są następnie wydalane przez jelito grube.

Aloes w płynie to produkt o szerokim zastosowaniu. Ma wpływ na działanie organizmu zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Pozytywnie działa na narządy wewnętrzne, a także na naszą skórę. Nie bez przyczyny roślina ta jest używana w leczeniu i suplementacji od wielu lat.  Lista zasług aloesu jest bardzo długa, a jego popularność  wciąż rośnie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz