Niedziela, 26 maja 2024

Przepisy wegańskie

17 czerwca 2022

0

Przepisy wegańskie wcale nie muszą odstraszać fanów mięsa. Choć nie znajdziemy go na liście produktów wegańskich, każdy znajdzie na niej coś dla siebie.

Przepisy wegańskie dla początkujących

Już od dobrych kilka lat określenie „weganizm” zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Jakkolwiek wielu z nas nadal kojarzy wegan z jedzeniem „trawy”, tak w rzeczywistości popularność tego sposobu odżywiania się rośnie, co doprowadza do zwiększenia ilości przepisów wegańskich w sieci. W końcu kto wie lepiej, jak jeść zdrowo i jak łączyć smaki wege lepiej niż weganin?

Jak w każdej kuchni, tak i przepisy wegańskie dla początkujących mają swoje podstawowe składniki. W tym przypadku możemy wymienić m.in. mleko roślinne oraz hummus. Mleko roślinne możemy zrobić sami dzięki połączeniu około 200 g orzechów (włoskich/nerkowca/migdałów), 1,2 litra wody oraz 1 łyżeczki cukru trzcinowego wraz z szczypta soli. Takie połączenie da nam wspaniałe mleko, które będziemy mogli trzymać w lodówce nawet 3-4 dni.

Jeśli chodzi o hummus, to jest on idealnym zamiennikiem dla masła i jest dość łatwo dostępny w sklepach. Możemy go jednak przygotować sami, łącząc takie składniki jak ciecierzyca, soda oczyszczona, pasta sezamowa tahini, zimna woda, cytryna, czosnek i sól. W odpowiednich proporcjach da to nam mniej lub więcej pasty, jaką jest hummus. Takie przepisy wegańskie dla początkujących to idealny start w drodze na zostanie weganinem.

Blog kulinarny wege

Przez rosnącą popularność kuchni wegańskiej, w sieci znajduje się coraz więcej wege blogów kulinarnych. Skupiają ona jednak nie tylko osoby, które „dedykowały” swoje życie tej kuchni. Nie tylko w Polsce, ale i na świecie, jest wielu tzw. „flexitarian”, którzy chcą ograniczyć spożywanie mięsa, jedząc je od czasu do czasu. Jest to dobra droga, nawet jeśli pozostanie się fleksitarianinem, ponieważ skutkuje to zmniejszeniem zapotrzebowania na mięso i tym samym poprawia się jakość życia nie tylko naszego, lecz i hodowanych do uboju zwierząt.

Wege dla każdego!

Mięso wcale nie musi być częścią menu, jeśli się wie, jak podejść do tematu. Blogi kulinarne wege są tego dowodem, a kuchni jest na tyle różnorodna, że może zasmakować każdemu, jeśli da jej szansę.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz