Poniedziałek, 2 października 2023

Huawei P20, czyli rękawica rzucona gigantom

4 stycznia 2019

0

Chińskie smartfony już dawno temu przestały być tanimi substytutami konstrukcji projektowanych w USA czy Korei Południowej. Zaawansowane funkcjonalności, doskonała estetyka i wytrzymałość oraz bezproblemowe działanie to od lat flagowe atuty smartfonów Huawei. Dla kogo przede wszystkim stworzono model P20?

Dla lubiących robić zdjęcia

Flagowym argumentem na rzecz telefonu Huawei P20 jest rewelacyjna jakość zdjęć, które możemy wykonać przy jego użyciu. Odpowiada za to podwójny aparat z obiektywami legendarnej marki Leica wyposażony w matryce 20 Mpix oraz 12 Mpix z przysłonami f/1.8 i f/1.6. Jakość zdjęć wykonywanych głównym aparatem powinna zadowolić nawet bardziej wymagających użytkowników, ponieważ zbliża się ona do możliwości, które oferują aparaty kupowane oddzielnie.

Dla wygodnych

W telefonie flagowym nie mogło zabraknąć opcji takich, jak szybkie ładowanie pojemnej baterii (3400 mAh)czy odblokowywanie urządzenia poprzez skanowanie rysów twarzy. Warto przypomnieć, że obie te wygodne, trzeba przyznać, funkcje, były niedawno promowane jako wielkie atuty produktów Apple. Huawei wprowadza je natomiast po cichu, bez wielkiej pompy. Dostajemy je w standardzie wraz z bardzo dobrze działającym telefonem, a wszystko to w rozsądnej cenie.

Dla estetów

Huawei nie odstaje też niczym od konkurencji, jeżeli chodzi o wygląd. Co więcej, można pokusić się o stwierdzenie, że projektanci wzięli sobie do serca zasady minimalistycznego designu. Duży wyświetlacz telefonu (5,8 cala) odcina się dobrze na tle wąskiej aluminiowej ramki i – obowiązkowej w tej klasie smartfonów – tafli szkła, chroniącej tylną część urządzenia. Do wyboru są cztery kolory, na czele z promowanym ostatnio bardzo mocno kolorem Twilight. Ta kompozycja kolorystyczna była na polskim rynku zarezerwowana do niedawna dla droższej wersji PRO, jednak obecnie każdy użytkownik telefonu Huawei P20 może cieszyć się jej estetyką. Połączenie niebieskiego i fioletu robi spore wrażenie szczególnie na tle konkurencji, która rzadko proponuje kolorystyczne innowacje.

Dla dbających o stosunek ceny do jakości

Huawei P20 nie jest z pewnością telefonem tanim, choć 1800 złotych trudno też uznać za cenę zaporową. Na rynku są smartfony za kilkaset złotych, jednak ich cena nie bierze się z powietrza. Przy ich produkcji wykorzystywane są zazwyczaj tańsze komponenty, co przekłada się na niższy komfort użytkowania telefonu. Chińczycy z Huawei poszli inną drogą – w umiarkowanej cenie możemy kupić sprzęt z wyższej półki. Decydując się na ten model, dostaniemy wszystko, czego potrzebujemy, aby wygodnie korzystać ze smartfona.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz