Poniedziałek, 2 października 2023

JAK SPRAWDZIĆ WŁAŚCICIELA PODCZAS WYNAJMU NUMERU TELEFONU?

24 listopada 2021

0

Poświęćmy chwilę na sprawy mniej gastronomiczne, a bardziej prywatne. Czy zdarzyło Ci się, że skontaktował się z Tobą nieznany numer? Być może gotujesz lub jesteś zajęty i nie wiesz jak odebrać. A może po prostu jesteś osobą, która nie chce być niepokojona przez telemarketerów.

Jednak zawsze jest coś ważnego z tyłu głowy i nie wiesz, czy zignorować dzwoniący telefon, czy go odebrać. Zdarza mi się to dość często, więc postanowiłem podzielić się z Tobą kilkoma spostrzeżeniami. Oto kilka słów o sprawdzaniu numeru.

Jak sprawdzić kto jest właścicielem numeru telefonu? To po pierwsze.

Najprostszym sposobem na sprawdzenie kto jest właścicielem numeru telefonu jest skorzystanie z wyszukiwarki Google lub paska adresu przeglądarki. Jeśli to firma dzwoni, wyniki wyszukiwania pojawią się na górze. Firmy zazwyczaj mają numery telefonów wymienione w zakładce kontakt. Wyskoczy również ich zaindeksowana strona kontaktowa. Pozwoli nam to ustalić właściciela numeru.

Jak sprawdzić numer telefonu? Sposób 2.

Dedykowany serwis do sprawdzania numerów telefonów to drugi sposób na sprawdzenie. Aby dowiedzieć się, kto jest właścicielem numeru telefonu, korzystam z wyszukiwarki nieznanych numerów ktoto.info. Treść tworzona jest przez użytkowników na podstawie ich doświadczenia, wiedzy i wcześniejszych kontaktów z danym numerem. Pozostawiają oni komentarze, w których opisują swoje przemyślenia i pragnienia, a także informacje o osobie, która kryje się za danym numerem. Ostrzegają się nawzajem, aby nie odbierać numeru lub informują, że numer jest bezpieczny. Może to być na przykład kurier lub sklep, który dzwoni w sprawie zamówienia. Właśnie dlatego jest to bardzo przydatne. Informuje nas nie tylko o tym, kto dzwonił, ale również o co chodzi.

Jak sprawdzić, kto jest właścicielem mojego numeru telefonu komórkowego? Po trzecie.

Możemy założyć, że dany numer nie należy do osoby fizycznej, jeśli nie znajdziemy o nim żadnych informacji w Google lub Ktoto.info. Ale kim jest ta osoba? Jak ustalić właściciela tego numeru telefonu komórkowego? To proste - można sprawdzić ten numer na Facebooku. Jak wspomina strona https://infonumer.pl,

Domyślne ustawienie wyświetlania profili znajomych nie będzie pokazywało ich numerów telefonów, ale pozwoli na wyszukiwanie osób na podstawie tego numeru, na ile to możliwe. Jeśli otrzymałeś telefon od kogoś, kogo nie znasz, wpisz jego numer do wyszukiwarki Facebooka. Wyświetli się profil osoby dzwoniącej.

Możesz również dodać numer do książki telefonicznej, aby wyszukać potencjalnych znajomych.

W jakich sytuacjach należy sprawdzać swój numer telefonu?

Jest kilka powodów, dla których sprawdzamy nasze numery telefonów. Pierwszy z nich, o którym była mowa na początku, to sytuacja, gdy jesteśmy zmęczeni lub zajęci i nie mamy ochoty rozmawiać z nieznajomymi lub telemarketerami. Książka telefoniczna zawiera listę naszych najbliższych kontaktów, więc możemy założyć, że jeśli numer nie jest wymieniony, to albo dzwoni firma, albo ktoś z naszego kręgu znajomych. Nie zawsze chcemy z taką osobą rozmawiać. Zwłaszcza w przypadku telemarketerów.

Ostatnio zadzwoniło do mnie kilka numerów. Sprawdziłem je i nie zostałem zmanipulowany przez marketingowców. Na przykład numer 698101268 nazywał się natrętna fotowoltaika. Na numer 222571145 dzwonił Sanepid w sprawie kwarantanny (na który miałem odebrać i po sprawdzeniu odebrałem). Odebrałem głuche telefony z numeru 519209724. Inna fotowoltaika wydzwaniała do mnie z numeru 790500500. Chcieli też wyłudzić dane z numeru 228884111 pod pozorem walki z wirusem. Ważne jest, aby zachować ostrożność. Można też dzwonić na bezpieczne i sprawdzone numery, takie jak 221655155, aby zapytać o szczepienia.

Warto sprawdzić liczbę osób, które kupiły coś od Ciebie na OLX, Vinted lub innych serwisach. Wielu użytkowników podzieli się swoimi uwagami na temat transakcji z daną osobą. Warto sprawdzić liczbę i jakość innych osób, które kupiły przedmioty z OLX, Vinted lub innych stron.

Zobacz także https://infonumer.pl

Jeśli chodzi o pieniądze, zawsze powinniśmy weryfikować ich ilość. Nie ma znaczenia, czy jest to sms z linkiem do płatności. Musimy być również ostrożni, jeśli ktoś dzwoni podając się za bank lub firmę ubezpieczeniową, operatora telefonicznego lub dostawcę energii, gazu lub wody. Sprawdźmy, czy za tym numerem kryje się jakieś oszustwo.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz