Piątek, 21 czerwca 2024

Top 5 najbardziej skutecznych zabiegów medycyny estetycznej

1 lutego 2021

0

W jaki sposób poprawić jędrność skóry, która jest obwisła po odchudzaniu lub o ciąży? Dowiesz się tego w tym artykule.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w naszym gabinecie. Jest to zabieg, który należy do grupy zabiegów małoinwazyjnych. Jego wykonywanie opiera się na stosowaniu drobnych iniekcji w leczonych okolicach, przykładowo na dekolcie, na twarzy, na owłosionej części głowy. W czasie wykonywania mezoterapii igłowej dochodzi do płytkiego podskórnego bądź śródskórnego wstrzykiwania substancji leczniczych. Składają się na nie takie produkty jak np. koktajl kwasu hialuronowego z witaminami bądź z aminokwasami – Jalupro, albo osocze bogatopłytkowe. Celem zabiegu jest dostarczenie skórze odpowiednich substancji leczniczych oraz jej dogłębne nawilżenie. Skuteczność zabiegu można zaobserwować już po kilku dniach, a zatem bardzo szybko. Efekt to bardziej napięta, wygładzona oraz nawilżona cera. Dochodzi także do poprawienia się jej koloru. Mezoterapia igłowa jest polecana na wiele rozmaitych przypadłości: cellulit, wypadające włosy, rozstępy, niewielkie zmarszczki, zasinienia pod oczami.

Zabieg powiększania ust

Bardzo często pacjentki odwiedzające nasz gabinet, decydują się na zabieg powiększania ust. Aktualnie moda się zmieniła i klientkom zależy na niezbyt widocznym powiększeniu ust. Kobiety wymagają efektów, ale jednocześnie naturalności i nieprzesadnego rzucania się w oczy. Z tych powodów zabieg powiększania ust jest wykonywany za pomocą kwasu hialuronowego albo kaniuli. Jako inna możliwość jest także opcja powiększenia ust własnym tłuszczem. Nie daje on efektu zbyt dużego powiększenia, gwarantuje za to naturalny wygląd długotrwałość – jego utrzymywanie się znacznie przewyższa zastosowanie kwasu hialuronowego. Dodatkowo tego rodzaju zabieg jest niezwykle bezpieczny. Powiększanie ust stanowi jeden z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. Do wyboru jest liposukcja NIL albo liposukcja strzykawkowa – jest to zależne od tego, jaka ilość tłuszczu będzie odsysana.

Liposukcja

Liposukcja, czyli zabieg odsysania tłuszczu, umożliwia nam w sposób bardzo skuteczny pozbyć się niechcianego tłuszczu. Zabieg liposukcji może dotyczyć takich małych bądź dużych okolic, przykładowo liposukcja podbródka czy liposukcja brzucha.

Liposukcja umożliwia również wykorzystanie odessanego tłuszczu do leczenia bądź poprawienia wyglądu w innym miejscu naszego działa. Tego rodzaju zabieg określa się jako przeszczep tłuszczu. Taki przeszczepiany tłuszcz jest doskonałym wypełniaczem. Efekt po jego zastosowaniu utrzymuje się przez długi czas, nie powoduje powikłań, a oprócz tego jest tańszy od wypełniaczy w strzykawkach. Jego główna zaleta to niezwykle naturalny efekt, a także wykazywanie podwójnego działania: regeneracji i wypełnienia. Tłuszcz zawiera komórki macierzyste, które mają silnie regenerujący wpływ na miejsce, w które zostanie wstrzyknięty przeszczepiony tłuszcz.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa jest zabiegiem polegającym na mikronakłuciach oraz równoczesnym stymulowaniu skóry dzięki działaniu energii fali radiowej. Tego rodzaju zabieg jest polecany przy wielu różnych problemach: pozwala zlikwidować blizny (np. blizny potrądzikowe), umożliwia poprawę napięcia skóry, a także likwidację cellulitu oraz rozstępów. Jest on wykonywany w trzech seriach do pięciu zabiegów w trzydziestodniowych odstępach. Radiofekwencję mikroigłową można wykonywać przez cały rok i nie jest do tego potrzebna rekonwalescencja. W rzeczywistości bezpośrednio po wykonaniu zabiegu, można już powrócić zwyczajnej życiowej aktywności.

Botox

Dość dużym zainteresowaniem cieszy się w naszym gabinecie botox. Toksyna botulina wpływa na mięśnie w relaksujący sposób, co pozwala nam osiągnąć efekt wygładzenia zmarszczek mimicznych. Ten rodzaj zabiegu wyróżnia się wysoką skutecznością, a dodatkowo jest całkowicie bezbolesny oraz bezpieczny.

Botox jest zabiegiem skutecznym, a przy tym wykazuje szerokie zastosowanie przeciwzmarszczkowe. Pozwala on zlikwidować problemy, które wywołują kurczące się mięśnie.

Botox to nie tylko wygładzanie zmarszczek. Stosuje się go również do leczenia nadpotliwości, leczenia migreny, a także bruksizmu. Nie jest zatem przeznaczony jedynie do zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej, ale również pozwala nam leczyć nieprzyjemne dolegliwości. Efekty po zastosowaniu botoxu występują już po kilku dniach od jego podania i utrzymują się aż do 6 miesięcy.

Dowiedz się więcej o zabiegach medycyny estetycznej na https://klinikamurano.com/oferta_b-medycyna-b-estetyczna_4.html

Komentarze (0)

Zostaw komentarz