Sobota, 20 lipca 2024

Ławka do ćwiczeń – czy warto ją kupić?

13 października 2016

0

Ławka do ćwiczeń siłowych jest niedocenianym urządzeniem. Dużo bardziej popularne są rowery treningowe lub orbitreki. Niewiele osób zadaje sobie sprawę jak korzystne dla organizmu są ćwiczenia na ławeczce treningowej. To proste urządzenie pozwala w komfortowy i bezpieczny sposób popracować nad siłą i wyglądem mięśni.

Zalety wynikające z używania ławeczki

Posiadanie własnej ławki treningowej daje wiele korzyści. Jedną z wielu zalet jest to że, osoby posiadające to urządzenie mogą w domu wykonywać te same ćwiczenia, co na siłowni wraz z trenerem. Ławka do ćwiczeń daje możliwość wzmocnienia prawie wszystkich grup mięśni. Jest to również urządzenie bardzo funkcjonalne, bowiem większość z dostępnych na rynku modeli można szybko i łatwo złożyć, dzięki czemu ich przechowywanie nie stanowi dużego problemu nawet w małym mieszkaniu. Co więcej, dzięki systemowi regulacji, ławkę treningową można dopasować do indywidualnych potrzeb.

Jaką ławkę wybrać?

Zanim zakupimy ławkę do ćwiczeń, w pierwszej kolejności należy określić jaką sumę pieniędzy chcemy przeznaczyć na ten cel. Następnie należy jasno sprecyzować, do jakich ćwiczeń będziemy jej używać. Czy na przykład mamy zamiar skoncentrować się na modelowaniu i poprawie siły mięśni brzucha lub mięśni pleców, czy może naszym celem będzie wyciskanie ciężarów?

Najprostsze modele ławek przeznaczone do wykonywania brzuszków są dostępne już od pięćdziesięciu złotych, natomiast wielofunkcyjne urządzenia treningowe mogą kosztować nawet kilkaset złotych. W przypadku złożonego, ogólnorozwojowego treningu lepszym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia wielofunkcyjnego. Czasami lepiej wstrzymać się z zakupem do czasu zebrania odpowiedniej ilości środków. Przed zakupem koniecznie należy sprawdzić możliwość konfiguracji i zmiany ustawień sprzętu. Ważne jest również czy ławka, którą mamy zamiar kupić jest wyposażona w dodatkowe akcesoria.

Typy ławek do ćwiczeń

W sklepach sportowych dostępne są różne rodzaje ławek do ćwiczeń, Które można podzielić na trzy główne grupy:

  • Ławka skośna – przeznaczona głównie do treningu mięśni brzucha oraz mięśni klatki piersiowej. Jest to prosta konstrukcja, którą można szybko i łatwo złożyć. Prosta w obsłudze oraz użytkowaniu.

  • Ławka regulowana – daje możliwość pracy nad mięśniami pleców oraz kręgosłupa. Posiada ona składane oparcie poprawiające znacznie komfort podczas treningu.

  • Ławka do wyciskania sztangi – dla osób pragnących skoncentrować się na wyciskaniu ciężarów.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz