Piątek, 21 czerwca 2024

Uwaga na zainfekowane repliki serwisu Fotka.pl!

8 grudnia 2021

0


Dwa dni temu rozesłane zostały e-maile przez nadawcę podszywającego się pod serwis Fotka.pl. E-maile kierowały internautów na niebezpieczną stronę internetową (tzw. phishing). Zobacz więcej na: https://spokeo.pl/

Dwa dni temu zostały wysłane e-maile przez nadawcę podszywającego się pod Fotka.pl. Kierowały one internautów na niebezpieczną stronę internetową (tzw. phishing).

Kliknięcie w link przekierowuje internautę na imitację strony Fotka.pl zachęcającą do pobrania Flash Playera. W rzeczywistości plik zawiera niebezpieczne oprogramowanie - Trojan.Win32.Agent.CRH.

komputerowy wirus

Fotka.pl informuje użytkowników, że nie wysyła na ich prywatne skrzynki pocztowe wiadomości rekomendujących pobranie oprogramowania. Nie wysyła również wiadomości do osób spoza społeczności Fotka.pl.

Dowiedz się więcej: Fotka

Właściciele serwisu stanowczo sprzeciwiają się takim praktykom i robią wszystko, aby zminimalizować rozmiar witryny. Serwis zapewnia też użytkowników, że ich dane są chronione, a monitoring strony został w ostatnich dniach poprawiony.

Wiele stron internetowych powiązanych z fałszywymi e-mailami zostało zablokowanych. Zaleca się usunięcie wiadomości e-mail ze swojej skrzynki pocztowej.

Internauci, którzy kliknęli na link do pobrania wirusa z fałszywej strony proszeni są o zainstalowanie programów antywirusowych takich jak Avast, BitDefender Kaspersky, Kaspersky i NOD32. Te programy antywirusowe są obecnie w stanie wykryć i unieszkodliwić wirusa.

Więcej informacji znajdziesz przechodząc na stronę: https://spokeo.pl/tech/

Komentarze (0)

Zostaw komentarz