Piątek, 21 czerwca 2024

Właściwości i zalety etykiet shrink sleeve – co warto wiedzieć?

29 czerwca 2023

0

​Owijki shrink sleeve to specyficzny rodzaj etykiet na opakowania. Mają one kilka funkcji – mogą być wykorzystywane nie tylko jako nośniki informacji i narzędzia marketingowe, lecz także jako swego rodzaju plomby zabezpieczające przed otwarciem. Czym wyróżniają się etykiety shrink sleeve i jakie są ich główne zalety?

Czym charakteryzują się etykiety shrink sleeve?

Etykiety shrink sleeve (inaczej termokurczliwe) znacząco różnią się od tradycyjnych nalepek. Charakteryzują się tym, że idealnie dostosowują się do kształtu opakowania, nawet gdy jest on nietypowy. Ich stworzenie warto powierzyć profesjonalnej firmie. Dobra drukarnia etykiet sleeve zapewni wysoką jakość owijek.

Warto wiedzieć, z czego są zrobione etykiety termokurczliwe. To właśnie materiał wykonania odpowiada za ich specyficzne właściwości. Są nim specjalne folie syntetyczne – PCV lub PET. W procesie produkcji owijek shrink sleeve zadrukowuje się wybraną folię, a następnie w odpowiedni sposób tnie się ją i klei. W ten sposób powstają pojedyncze rękawy, które nakłada się na opakowania produktów i poddaje działaniu wysokiej temperatury. Pod jej wpływem etykieta zaczyna się kurczyć, w efekcie czego idealnie dostosowuje się do kształtu opakowania, nawet jeśli jest on nieregularny i ma wiele krzywizn.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że istnieją trzy odmiany etykiet termokurczliwych. Wyróżnia się owijki full body labels, które nakłada się na całe opakowania (np. butelki), combo pack labels, które służą tworzeniu wielopaków oraz etykiety przypominające plomby, które zabezpieczają opakowanie przed rozerwaniem i otwarciem.

Jakie zalety mają etykiety shrink sleeve?

Użycie etykiet shrink sleeve przynosi różnorodne korzyści. Przede wszystkim takie owijki mają wiele zastosowań, co niewątpliwie stanowi ich zaletę. Wykorzystuje się je m.in. w branży spożywczej, a także sektorze kosmetycznym, farmaceutycznym czy chemicznym. Ich największym plusem jest to, że sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie można zastosować klasycznej etykiety samoprzylepnej. Idealnie nadają się więc m.in. w przypadku opakowań o nietypowych, oryginalnych kształtach.

Owijki termokurczliwe charakteryzują się też większą trwałością niż papierowe nalepki. Ze względu na to, że wykonano je z materiału syntetycznego, są odporniejsze na wilgoć, zmienne temperatury, zarysowania czy ścieranie. Można dodatkowo je zabezpieczyć poprzez laminację lub pokrycie filtrem UV. Staną się wówczas odporne na działanie promieni słońca, dzięki czemu szybko nie wyblakną.

Do zalet etykiet shrink sleeve zalicza się też to, że są one bardzo estetyczne. Mają żywe barwy i wysoką jakość wykonania. Można je także dodatkowo uszlachetnić. Jeśli odpowiednio się zaprojektuje owijki termokurczliwe, staną się one świetnym narzędziem marketingowym i pomogą zdobyć zainteresowanie klientów produktami, na których się znajdą.

​Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz