Czwartek, 18 lipca 2024

Soczewki jednodniowe - pełne zalet

11 marca 2022

0

Jednodniowe soczewki kontaktowe zapewniają nienaganną korekcję wzroku u osób dotkniętych rozmaitymi wadami wzroku. Są bardzo wygodne, gdyż nie wymagają czyszczenia czy przechowywania - po prostu są zdejmowane i wyrzucane, po czym zakładana jest kolejna para. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych materiałów, soczewki nawilżają powierzchnię oka i pozwalają, aby docierała do nich optymalna ilość tlenu. A to przekłada się na komfort użytkowania soczewek.

Kiedy zdecydować się na soczewki jednodniowe?

Jednodniowe soczewki kontaktowe to bardzo wygodna metoda korygowania wzroku, którą wybierają zarówno osoby noszące soczewki okazyjnie, jak i na stałe. Analizując każdy ranking soczewek jednodniowych zauważyć można, że taka opcja zawsze jest wysoko oceniana. Jednodniowe soczewki kontaktowe na pewno doskonale sprawdzają się u osób noszących soczewki od czasu do czasu, np. podczas treningu czy na imprezie. Przykładem takich okazyjnie zakładanych soczewek są kolorowe soczewki, pozwalające na zmianę koloru oczu lub uzyskanie oryginalnego, fantazyjnego wyglądu. Wówczas takie soczewki jednodniowe są bardzo ekonomicznym rozwiązaniem - wystarczy zakupić jednorazową parę soczewek, a nie droższe soczewki o dłuższym trybie noszenia. Soczewki jednodniowe są także idealne dla osób, które nie chcą zajmować się czyszczeniem soczewek po ich zdjęciu. Wybierając soczewki o dłuższym trybie noszenia należy zadbać o to, aby oczyszczać je po każdym zdjęciu - umożliwia to specjalny płyn do czyszczenia soczewek. Ponadto niezbędne jest zaopatrzenie się w specjalny pojemniczek do przechowywania soczewek. Soczewki jednodniowe nie muszą być oczyszczane, gdyż najważniejszą zasadą dotyczącą ich noszenia jest konieczność ich wyrzucenia zaraz po zdjęciu z oczu.

Czego nie robić używając jednorazowe soczewki kontaktowe?

Przed dotknięciem soczewek należy dokładnie umyć ręce wodą z mydłem. Dotykając soczewek kontaktowych brudnymi rękami, istnieje ryzyko zanieczyszczenia soczewek - a to może prowadzić do infekcji. Najlepiej osuszyć ręce jednorazowym ręcznikiem papierowym, a nie ręcznikiem z tkaniny.

Każde źródło wody, czy to woda z kranu, basenu czy jeziora, może zmienić kształt soczewek i spowodować mikrootarcia na rogówce. Ponadto woda może zawierać bakterie. Dlatego należy unikać kontaktu soczewek z wodą. Podczas pobytu na basenie trzeba zaopatrzyć się w wodoodporne okulary.

Codzienne soczewki kontaktowe są zaprojektowane tak, aby były wyrzucane po każdym użyciu -najważniejszą zasadą dotyczącą użytkowania soczewek jest zatem ich jednorazowe użycie. Użytkownicy czasami próbują wydłużyć żywotność tych soczewek, czyszcząc je w roztworze dezynfekującym i nosząc je kilkukrotnie. A to jest niedopuszczalne. W sklepie internetowym Bezokularow.pl nabyć można wszystkie niezbędne akcesoria, a także można zrealizować każdą receptę na soczewki.

Noszenie soczewek przez długi czas może uszkodzić oczy. Maksymalne zalecane codzienne stosowanie soczewek jednodniowych to 14 - 16 godzin. Rogówki otrzymują tlen z powietrza, a nie z naczyń krwionośnych, dlatego noszenie ich przez dłuższy czas może znacznie zmniejszyć ilość tlenu, który otrzymują oczy. Kolejna ważna rada - codzienne soczewki nigdy nie powinny być noszone przez noc. Może to prowadzić do podrażnienia oczu, obrzęku i owrzodzeń rogówki.

Jeśli oczy są przesuszone lub podrażnione, pojawia się zaczerwienienie - lepiej jest ograniczyć na jakiś czas noszenie soczewek. Dzięki temu zredukowane zostanie ryzyko pocierania oczu i uszkodzenia soczewek kontaktowych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz