Sobota, 20 lipca 2024

Jak dobrać kolor farby do włosów

31 października 2019

0

Marzysz o nowym kolorze włosów? Dobrze przemyśl zmianę, ponieważ nie w każdym odcieniu będzie Ci do twarzy. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się jak dobrać kolor farby do włosów, by pasował on do Twojej karnacji oraz oprawy oczu.

Farby do włosów - jak wybierać?

Wybranie nowego koloru włosów jest zadaniem trudnym choć nie niewykonalnym. Najlepiej byłoby poprosić o radę profesjonalistę, ale czy zawsze trzeba iść do salonu fryzjerskiego farbowac włosy? Sklepy internetowe oferują wiele farb do włosów, także można coś wybrać dla siebie. 

Przed wyborem farby do włosów zwróć uwagę na kilka kwestii:

  • na swój naturalny kolor włosów (za najlepsze rozwiązanie uważa się rozjaśnienie lub przyciemnienie włosów o maksymalnie trzy tony, w przeciwnym razie grozi to sztucznym efektem)
  • odcień włosów powinien pasować do kolorytu cery i oprawy oczu (karnacja chłodna charakteryzuje się jasna cerą z różowymi podtonami i wtedy najlepiej zdecydować się na platynowy blond, piaskowy blond, beżowy blond, brązowy lub orzechowy brąz, z kolei karnacja ciepła charakteryzuje się żółtymi podtonami, dlatego warto skusić się na karmelowy blond, miodowy blond, rudy, czekoladę, kasztan)
  • na brwi - jeśli masz ciemne i wyraziste brwi możesz nie najlepiej wyglądać w platynowym blondzie i odwrotnie  - jeśli Twoje brwi są bardzo nikłe i jasne, ciemny kolor włosów może sprawić, że niemal zniknął.

Jeżeli zastosujesz się do powyższych porad jest duża szansa, że dobrze dobierzesz kolor farby do włosów. Najbardziej jednak na takim looku zyskają fanki naturalnego wyglądu, jeśli jednak nie boisz się eksperymentować - śmiało puść wodze wyobraźni. Może zaszalejesz z czerwienią albo burgundem?

Jak wybierać farby do włosów, by pasowały do koloru oczu?

Wiesz już nieco na temat tego jak dopasować kolor do karnacji, teraz przyszedł czas na kolor oczu. Jeśli masz oczy niebieskie wybierz blond, brąz lub rudy. Właścicielki oczu brązowych powinny skupić się na takich kolorach jak brąz i czerń, natomiast jeśli dodatkowo są posiadaczkami ciepłej cery, będa dobrze wyglądały w orzechowym i miodowym blondzie. Oczy zielone dobrze komponują się z  brązem lub rudym. Połączenie tonacji cery i koloru oczu jest dobrą wskazówką jeśli chodzi o wybór farby do włosów. Jeśli jednak dalej nie wiesz jaki kolor powinien zagościć na Twojej głowie, czytaj dalej. 

Pani wiosna, lato jesień lub zima czyli jak dobrać kolor włosów do typu urody?

Pani wiosna ma cerę jasną o złocistym lub brzoskwiniowym odcieniu. Oczy pani wiosny są często niebieskie lub zielone, a włosy jasne. Dlatego też kobieta o tym typie urody powinna unikać odcieni popielatych. Najlepiej postawić na miodowe lub orzechowe blondy lub nawet truskawkowy blond. Sprawdzą się także jasne odcienie brązów. 

Pani lato ma jasny odcień skóry wpadający lekko w chłodne tony takie jak niebieskie i zielone. Oczy pani lato są również chłodne - niebieskie, zielone lub niebieskozielone. Jeśli jesteś tym typem kolorystycznym postaw na srebrzyste lub popielate pasma, gdyż doskonale rozświetlą one twarz.  

Pani jesień ma cerę jasną z żółtawą lub złotą poświatą. Kolor oczu może mieć wszystkie odcienie zieleni, aż po turkus. Włosy takich kobiet często mają czerwone lub miedziane podtony. Pani jesień będzie dobrze wyglądała w złocistych brązach i miedzianym złocie.

Pani zima ma jasną cerę, na której czasem widoczne są zielone żyłki. Kolor oczu to bardzo często  brąz, szary, mroźny niebieski lub intensywnie zielony kolor oczu kontrastujący z białkami. Ten typ kolorystyczny ma najczęściej włosy w kolorze czarnym lub głębokiego brązu. Dla Ciebie są więc wszelkie odcienie granatowych czerni, bakłażan i mahoń. 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz