Piątek, 21 czerwca 2024

Czym jest termolifting i gdzie w Krakowie najlepiej go wykonać?

26 czerwca 2019

0

Termolifting to innowacyjny zabieg, którego celem jest modelowanie okolic poddawanych zabiegowi. Można go wykonać z powodzeniem i na okolice brzucha i twarzy. Czy jest bezpieczny? Ile kosztuje i kto może się na taki zabieg zdecydować.

Lifting w ulepszonym wydaniu

Lifting to zabieg, którego celem jest m.in. poprawienie owalu twarzy, napięcie skóry czy ogólną poprawę wyglądu niektórych partii ciała. Niewielu jest zwolenników tej metody, bo jest jednak dla naszego organizmu mocno inwazyjna. Co innego termolifting Kraków, który wykorzystuje ciepło do podgrzania głębokich warstw skóry i stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu. A jak wiadomo kolagen odpowiada za odmładzanie skóry, a z czasem nasz organizm produkuje go coraz mniej. Za pomocą termoliftingu odmłodzić można niemal wszystkie partie ciała począwszy od tych, które najczęściej nakłuwa się podczas zabiegów tradycyjnego liftingu, jak twarz, szyja czy dekolt. Aż po te części, które bardzo szybko się starzeją, ale lifting na nich nie był możliwy lub bywa bardzo bolesny jak dłonie czy kolana.

Zalety termoliftingu

Ponieważ termolifting to metoda nowoczesna, wyeliminowano w niej większość negatywnych skutków, z jakimi wiązało się przeprowadzanie zabiegów klasycznego liftingu. W termofiftingu wykorzystuje się fakt, iż kolagen bardzo dobrze reaguje na ciepło. W jego wyniku włókna się obkurczają i pogrubiają, a to z kolei pomaga spłycić zmarszczki głębokie, a tych płytkich pozbyć się zupełnie.

Wśród zalet termoliftingu wymienić należy przede wszystkim:

  • Natychmiastowy efekt
  • Brak opuchlizny i innych negatywnych skutków bezpośrednio po zabiegu
  • Oddziaływanie fal radiowych jest dla skóry bezpieczne i nieinwazyjne
  • Zabieg jest bezbolesny
  • Ogromna skuteczność

Jak wygląda zabieg termoliftingu?

Skóra przed zabiegiem musi być oczyszczona, zaś w trakcie zabiegu przykłada się do niej – miejsce po miejscu – głowicę. Osoba poddawana takiemu zabiegowi najpierw czuje chłodzenie, później stopniowe zwiększanie temperatury. Do zabiegu konieczne jest założenie okularów dla zabezpieczenia oczu. Zabieg nie trwa długo, a poprawa owalu twarzy czy widoczne lepsza napięcie skóry odczuwalne jest natychmiast.

Termolifting Kraków – ceny

Ceny zabiegów termoliftingu zależą nie tylko od miejsca zastosowania, ale i lokalizacji salonu, gdzie owe zabiegi się wykonuje. Za jednorazowy termolifting w Krakowie zapłacimy więc od 500 do 1500 zł. Za najprostsze i wykonywane na małej powierzchni zabiegi na skórę twarzy zapłacimy w Krakowie od 200 do 500 zł. Za odmładzanie szyi zapłacić trzeba będzie nieco więcej bo od 600 do 800 zł – z uwagi na mocniejsze pokrycie tej części ciała zmarszczkami. Bardziej skomplikowane i wykonywane na większych partiach ciała jak pośladki, brzuch czy ramiona kosztują odpowiednio więcej. Zawsze warto sprawdzać ile kosztują zabiegi w pakietach, bo takie zakupy będą zwykle bardziej opłacalne.

 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz