Piątek, 21 czerwca 2024

Ubranie dla psa na zimę - konieczne czy zbędne? Sprawdź nasze propozycje dla pupili

2 listopada 2022

0

Każdy właściciel psa wie, że posiadanie zwierzaka to nie tylko kwestia zakupu karmy i spacerów, ale też dbałość o jego zdrowie i dobre samopoczucie. Szczególnie w przypadku ras uznawanych za delikatniejsze warto pomyśleć o tym, jak przygotować się na zimę, włączając w to wybór garderoby dla pieska. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy kompletowaniu psiej zimowej wyprawki.

Które psy potrzebują dodatkowej ochrony przed chłodem?

Zacznijmy od tego, że psy mniejszych ras są często bardziej narażone na chłód niż ich więksi koledzy i podczas spaceru marzną mocniej. Rasy typu york czy maltańczyk nie są dostosowane do życia w niższych temperaturach, nawet pomimo tego że mają dłuższą sierść. Nie mówiąc nawet o krótkowłosych psach chihuahua i psach bez podszerstka, które mogą potrzebować okrycia jeszcze przed przymrozkami. Zazwyczaj to właściciel zna swojego pupila najlepiej i potrafi zauważyć, że pies źle reaguje na zimno, dygocze lub nie chce wychodzić z domu, a to już znak by zadbać o jego komfort i ubrać go w bluzę lub sweterek. Ubrania dla psów Trixie zapewnią odpowiednią ilość ciepła bez ograniczania ruchów zwierzęcia, by nadal mogło Szczególnej uwagi wymagają także psy w podeszłym wieku. Czworonożni seniorzy nie tylko poruszają się wolniej, przez co silniej odczuwają minusowe temperatury, ale także z racji wieku mogą cierpieć na inne choroby lub mają osłabioną odporność, dlatego wymagają szczególnej uwagi.

Nie tylko ciepło jest ważne

Zdrowe i aktywne psy, które na spacerze nie dreptają powolnie tylko lubią ruch i skakanie są w stanie ogrzać się wystarczająco, ale to nadal nie chroni ich przez deszczem lub opadami śniegu. Kurtki dla psów mogą być postrzegane jako fanaberia, jednak są bardzo praktyczne nie tylko podczas spaceru. Dzięki założeniu takiej kurteczki możemy być pewni, że po powrocie do domu będzie mniej sprzątania błota i wody, a także nie trzeba wycierać psa, bo po prostu deszcz z niego spłynie. Dla psów, które nie tolerują kapturów są także dostępne modele z kołnierzykiem, które wciąż osłaniają dużo sierści, co jest istotne jeżeli chodzi o psy długowłose i te, które nie przepadają za suszeniem. Ponadto wybór wzorów i kolorów pozwala dopasować ubiór pieska tak, by prezentował się szykownie i wizualnie pasował do stylu właściciela. Także wielkość pieska nie jest problemem, gdyż ubrania występują w wielu rozmiarach pozwalających dobrać coś odpowiedniego do każdego rodzaju sylwetki. Niektóre modele mają także wszyte elementy odblaskowe, dzięki temu nawet psy o ciemnej sierści będą dobrze widoczne.

Przyjemny odpoczynek

Psy wszelkich ras i rozmiarów wymagają jednak po spacerze jednego i jest to odpoczynek. Nie tylko mniej aktywne psy lubią mieć swoje miejsce w domu, które jest przeznaczone tylko dla nich i pozwala im odreagować wszystkie bodźcie, które spotkały na swojej drodze wcześniej. Wygodna kanapa czy fotel nie musi być tym wymarzonym miejscem, jeśli pupil ma swoje osobiste legowisko i wie, że nikt mu go nie zabierze. Co prawda pieski mniejszych ras są bardziej kompaktowe i mogą się położyć praktycznie wszędzie, jednak ich więksi koledzy wymagają już więcej przestrzeni. Legowiska dla dużych psów nie tylko są miejsce, gdzie psiak może spokojnie się położyć i odpocząć, ale także wydzielają mu jego prywatny kąt w mieszkaniu. W przypadku starszych psów dobre legowisko to także ciepłe miejsce do spania, tak ważne dla profilaktyki stawów. Warto także zadbać o edukację domowników, by zapewnić psu spokój i nie przeszkadzać psu podczas jego snu.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz