Piątek, 21 czerwca 2024

Jak ułatwić sobie życie podczas miesiączki? Te rozwiązania mogą Cię zaskoczyć

15 stycznia 2020

0


​fot.materiały prasowe

Kilka dni krwawienia miesięcznego może być naprawdę trudne dla kobiet i to nawet dla tych, które nie skarżą się na ból brzucha oraz inne dolegliwości fizyczne. Miesiączka wiąże się ze sporym dyskomfortem w życiu codziennym, koniecznością zmiany podpaski czy też tamponu, a także nieustanną obawą, że krew przesiąknie przez bieliznę czy też sznureczek od tamponu będzie wystawał spod stroju kąpielowego. Co zatem zrobić, żeby nieco ułatwić sobie życie podczas miesiączki?

Innowacyjne artykuły higieniczne dla kobiet

Kobiety w XXI wieku mają dostęp do bogatej oferty artykułów higienicznych, dzięki czemu każda z nich może znaleźć takie rozwiązanie, które zapewni najwyższy poziom komfortu. Warto skorzystać z innowacyjnych produktów takich jak kubeczki menstruacyjne, które są ekologiczne, wymagają wymiany zaledwie co ok. 10 godzin i mogą być używane przez kilka lat.

Sporą popularnością cieszą się tampony, które umożliwiają pływanie, treningi, podróże oraz wykonywanie innych codziennych czynności przy pełnym komforcie noszenia. Panie nadal sięgają po podpaski, które są łatwe w aplikacji i zazwyczaj są pierwszym artykułem higienicznym w życiu kobiety. Bardzo ciekawą propozycją są innowacyjne podpaski ekologiczne od gentleday.pl, które wyróżniają się zwiększoną chłonnością i wysokim poziomem bezpieczeństwa dla zdrowia.

Bielizna menstruacyjna dla pełnego komfortu

Naprawdę ciekawym sposobem na ułatwienie sobie okresu miesiączki jest zakup specjalnej bielizny menstruacyjnej. Majtki tego typu posiadają dodatkową kieszonkę, w której można schować skrzydełka podpaski. Takie zabezpieczenie na pewno zapewni komfort psychiczny wielu paniom, które stresują się możliwością zauważenia fragmentów podpaski.

Dyskrecja nie jest jednak jedynym powodem, dla którego warto zaopatrzyć się w bieliznę menstruacyjną. Producenci majtek stawiają na innowacyjne rozwiązania i naturalne materiały, których zadaniem jest zapobiegnięcie powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, mnożeniu się bakterii oraz występowaniu podrażnień i infekcji. Bielizna menstruacyjna jest również bardzo wygodna i polecana przez samych ginekologów.

Domowe sposoby na „trudne dni”

Oprócz nowoczesnych artykułów higienicznych i bielizny menstruacyjnej warto pomóc sobie domowymi sposobami. W przypadku bólu brzucha wbrew pozorom wcale nie trzeba sięgać po tabletki przeciwbólowe. Tego typu środki obciążają wątrobę i powinny być ostatecznością. Bolesne dolegliwości miesiączkowe może złagodzić wygodne, nieuciskające ubranie, odrobina odpoczynku oraz ciepły termofor (ale nie gorący – grozi krwotokiem).

Warto również skorzystać z pomocy ziół rozkurczowych i to najlepiej jeszcze przed pojawieniem się miesiączki np. rumianku, mięty czy też nagietka lekarskiego. Można spróbować wykonać samodzielnie masaże rozluźniające napięte mięśnie, należy także pamiętać o właściwej diecie. Pomóc mogą zwłaszcza produkty bogate w wapń oraz witaminę B6. Nie należy także rezygnować z aktywności fizycznej.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz