Poniedziałek, 11 grudnia 2023

Wyzwanie: renowacja mebli! Wybieramy najlepsze tkaniny obiciowe

29 grudnia 2021

0

Wytarta tkanina obiciowa, pianka, która po latach użytkowania straciła już elastyczność i wystające z siedziska sprężyny, to argumenty przemawiające za odnowieniem starej kanapy, narożnika i ustawionego w salonie fotela. Jeśli obicie mebla pogryzł pies lub kot zrobił sobie z sofy drapak to także najwyższy czas na zmiany! Przed tobą wskazówki na to, jak wybrać najlepszy materiał do renowacji mebli tapicerowanych. Skorzystaj z porad i dokonaj najlepszego wyboru.

Nawet jeśli zwyczajnie lubisz wygląd nieco zdezelowanej tapicerki, warto pomyśleć o jej wymianie na zdecydowanie bardziej estetyczny materiał. Zamiast wymieniać mebel na nowy, możesz dać mu drugie życie poprzez wymianę tkaniny obiciowej i komponentów odpowiadających za ostateczną wygodę.

Najlepsza tkanina na obicie foteli i puf tapicerowanych

Na drodze poszukiwań odpowiedniej tkaniny do renowacji fotela w pierwszej kolejności sięgamy po sprawdzające się od lat plusze i welury. Przyjemna dla skóry miękkość, gładka faktura, a przede wszystkim subtelnie połyskująca powierzchnia przędzy to atuty, które podkreślają dobry styl odświeżonej tapicerki.

Chcąc odnowić stary lub zużyty fotel możemy sięgnąć również po tkaniny dekoracyjne. Wzorzyste obicie podkreśli wyjątkowy charakter mebla, co więcej postawi przysłowiową kropkę na „i” w aranżacji. Wyróżniający się na tle innych mebli fotel, to modny smaczek zarówno w nowoczesnych, jak i loftowych aranżacjach. Nie powstydzą się go również wnętrza rustykalne, stonowane klasyki, jak również eklektyczny misz-masz barwnego salonu.

Tym, co jeszcze bardziej pomoże osiągnąć pożądany efekt są akcesoria meblowe, takie jak taśmy z pinezkami, zdobiące pikowane obicia guziki i kołatki. W praktyce zamaskują przeszycia i miejsca łączenia elementów, a estetycznie uwydatnią najlepsze walory odnawianych foteli.  

Modna kanapa: welur vs ekoskóra. Co sprawdzi się lepiej?

Podejmując się renowacji eleganckiej kanapy w pierwszej kolejności kusi nas zastosowanie ekoskóry. Całkiem słusznie, ponieważ tkaniny skóropodobne uwydatniają elegancki design obitych nimi mebli. Dzięki łatwości w czyszczeniu dobrze sprawdzają się w domach, w których pierwsze skrzypce odgrywają małe dzieci. Za pomocą wilgotnej ściereczki można zetrzeć z obicia rozmazaną czekoladę, rysunek malowany pomadką mamy, a także rozlane na powierzchni mleko.

Po drugiej stronie tej barykady stoją szykowne welury. Bardzo wytrzymałe, a przede wszystkim modne tkaniny dodają kanapie klasy. Głębokie kolory, połyskująca w świetle powierzchnia, a także miękka i miła w dotyku struktura to dodatkowe walory, przemawiające na ich korzyść.

W tym trudnym do rozstrzygnięcia pojedynku górę biorą potrzeby pomieszczeń, w których używane będą obite nimi kanapy, sofy i wersalki. Dopasowany do nich materiał obiciowy zdeklasuje przeciwnika i okaże się jedynym słusznym wyborem.

Ekskluzywne tkaniny tapicerskie na narożniki i szezlongi

Wysokogatunkowe, a przy tym tanie materiały obiciowe charakteryzują się szeregiem bardzo praktycznych właściwości. Do przydatnych na co dzień cech przędzy zaliczamy m.in. te, które sprawiają, że obicie jest łatwe w utrzymaniu w czystości, nie mechaci się, a co więcej nie przepuszcza wody. Poniżej znajdziesz krótki przewodnik po podwyższających jakość materiału cechach.

- łatwość w czyszczeniu – zapewniona przez specjalną powłokę, którą pokryta jest tkanina. Zabezpiecza ona przędzę, a przede wszystkim piankę, przed nasiąkaniem rozlanym na powierzchni płynem. W efekcie ciecz spływa z obicia lub formuje się w łatwe do starcia krople.

- trudnopalność – zwiększa bezpieczeństwo odnawianych wyrobów. Dzięki niej meble tapicerowane wykazują ograniczoną topliwość i zapalność, co świetnie sprawdza się tak w prywatnych domach, jak i biurach, galeriach i innych miejscach użyteczności publicznej.

- przyjazne zwierzętom – gęsto tkane materiały, które powstały z myślą o właścicielach czworonogów. Wykazują zwiększoną odporność na zadrapania i zaciąganie nitek powstałe od zwierzęcych pazurków. Atutem jest tu też łatwość w usuwaniu sierści z powierzchni przędzy.

- ecofriendly – tkaniny ekologiczne spełniające wyśrubowane kryteria standardu REACH, a także materiały do renowacji mebli, których bezpieczeństwo dla zdrowia potwierdza certyfikat Oeko-tex. Znajdziemy tu również w 100% nadające się do recyklingu, a tym samy do przetworzenia i ponownego użycia.

Ekskluzywne tkaniny tapicerskie do produkcji i renowacji mebli to szerokie grono kolekcji charakteryzujących się podwyższającymi jakość przędzy właściwościami.

Szukając najodpowiedniejszego dla narożników i szezlongów materiału, poza powyższą klasyfikacją weźmy pod uwagę również gramaturę (im wyższa, tym bardziej zwiększa się też trwałość przędzy). W poszukiwaniu najlepszej tkaniny przydatny będzie również wynik testu Martindale. Wysoki poziom tego wskaźnika pozwala ocenić wytrzymałość.

Gdzie kupić tanie tkaniny obiciowe do renowacji mebli?

Przeróżne rodzaje materiałów, a przede wszystkim tanie tkaniny obiciowe oferuje internetowa hurtownia tkanin Mir-tex24. Sporo modnych kolekcji w jednym miejscu czeka na ciebie online, a wśród nich  materiały gładkie, we wzory, ze strukturą oraz odznaczające się podwyższonym standardem wykonania i posiadające wyjątkowo cenione przez użytkowników właściwości.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz