Piątek, 21 czerwca 2024

Krakowska akademia programowania - co warto wiedzieć o kursie programowania?

27 lutego 2019

0

Jest kilka sposobów, aby zacząć programować i stać się dobry w tym zawodzie. Pierwszy z nich to nauka programowania w domu, drugi to skorzystanie z pomocy znajomych programistów, a trzeci to zapisanie się do akademii programowanie. Każdy z nich ma swoje wady oraz zalety. Przyjrzyjmy się temu ostatniemu.

Programować może każdy. Wystarczy ambicja i dużo wolnego czasu, by przyswoić niezbędne języki oraz poznać, w jaki sposób mogą się one ze sobą łączyć i co z takiego połączenia może powstać. Szkoła programowania dba o to, by każdy z uczestników wykorzystał swój potencjał i odnalazł powołanie do nauki konkretnego języka.

Co warto wiedzieć o kursie programowania?

Kursów oraz szkół programowania jest mnóstwo. Każda z nich oferuje podobny zakres nauczania. Akademia programowania Codecool.pl jest jedną z lepszych dostępnych na rynku. Metodologia szkoły programowania zakłada naukę podstawy teoretycznej i praktykowanie zdobytej wiedzy na konkretnych ćwiczeniach i zadaniach. Duży nacisk kładzie się na samodzielne rozwiązywanie problemów i szukanie kreatywnych rozwiązań. Pomaga to w pisaniu lepszego, bardziej zaawansowanego w funkcje kodu. Organizacja nauki w akademii programowania opiera się na dwóch filarach: tydzień pracy stacjonarnej pod okiem wykładowców w trybie dziennym, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00 łamany na tydzień pracy w domu. Tak podzielona nauka pozwala na szybsze przyswajanie wiedzy i zmusza do poszukiwania rozwiązań na własną rękę. Szkoła dla studentów jest jednak dostępna 24/7, w każdej chwili można się zwrócić po konsultacje czy przyjść i luźno porozmawiać o branży i rynku pracy.

Ile trwa kurs?

Kurs programowania w Krakowie podzielony jest na cztery moduły. Czas nauki każdego z modułów zajmuje około trzy miesiące. W zależności od potrzeb i predyspozycji kursanta można nim manipulować w zakresie od 2 do 4 miesięcy. Najważniejsze jest, by każdy moduł kończyć z poczuciem pełnego opanowania i swobody programowania. Pełny okres nauki zamknie się zatem w czasie od 8 do 15 miesięcy. Z każdym kolejnym etapie wzrasta poziom trudności, pojawiają się nowe języki programowania, poznaje się kolejne sposoby na ich efektywne połączenie. Po odbyciu całego kursu i zdobycia certyfikatu potwierdzającego umiejętności można podjąć pracę w jednej z firm partnerskich współpracujących ze szkołą programowania i na świeżo budować swoje programistyczne portfolio.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz