Czwartek, 18 lipca 2024

Padel w Polsce – gdzie zagrać?

22 kwietnia 2022

0

Padel, jako sport rakietowy, który wiele osób kojarzy jako połączenie tenisa i squasha, zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Co za tym idzie – korty do padla pojawiają się w kolejnych miejscowościach, a grono fanów tej gry nieustannie się powiększa. Dowiedz się, gdzie w Polsce możesz zagrać w padel, a także w jaki sposób możesz przyczynić się do propagowania tej dyscypliny w Twoim regionie.

Gdzie w Polsce można już zagrać w padel?

Najwięcej kortów do padla znajduje się obecnie w województwach mazowieckim i śląskim. Mieszkańcy Mazowsza mają do dyspozycji aż dwanaście kortów, z czego dziesięć znajduje się na terenie stolicy, a dwa poza Warszawą – po jednym w Konstancinie i Kozerkach. Na Śląsku natomiast korty do padla znajdują się w czterech miejscowościach – Jaworznie, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej i Żorach. Padel Chorzów to nowoczesny ośrodek, posiadający oświetlenie, dzięki któremu miłośnicy tej gry mogą uprawiać ją także w godzinach nocnych.

Gdzie jeszcze Polsce znajdują się korty do padla?

Na brak możliwości gry nie mogą narzekać małopolscy miłośnicy padla. W ich województwie dostępne są na chwilę obecną cztery korty – po jednym w Wolbromiu i Tarnowie oraz dwa w Krakowie.

Dwa ośrodki do gry w padel znajdują się w województwie pomorskim. Mieszkańcy Gdyni mają u siebie do dyspozycji dwa korty, natomiast ośrodek w Wejherowie dysponuje jednym kortem.

Mieszkańcy kilku kolejnych województw mają na ten moment możliwość gry w padel w jednym ośrodku, znajdującym się w ich regionie. Mowa o takich województwach, jak:

  • zachodniopomorskie – w ośrodku w Szczecinie znajdują się cztery korty do padla;
  • lubuskie – jeden kort do padla dostępny jest w Lubiewicach;
  • warmińsko-mazurskie – trzy korty znajdują się w miejscowości Wilimy;
  • łódzkie – łodzianie mają do dyspozycji dwa korty do padla w ośrodku Pomorska Tenis;
  • podkarpackie – jeden kort dostępny jest w miejscowości Turbia.

Zbuduj kort do padla w swoim województwie

Mieszkańcy województw kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, świętokrzyskiego, podlaskiego i lubelskiego nie mają jeszcze u siebie kortów do padla. Może się to zmienić dzięki Tobie oraz organizacji Padel Team Polska. Jeśli prowadzisz klub tenisowy lub inny klub sportu, jesteś osobą zarządzającą miejskimi ośrodkami sportowymi albo w jakikolwiek inny sposób dbasz o rozwój fizyczny swojej najbliższej społeczności, możesz we współpracy z Padel Team Polska zbudować korty do padla w swojej miejscowości. W ten sposób rozwiniesz działalność swojego ośrodka sportowego i przysłużysz się do popularyzowania tej dyscypliny w Polsce.

Pomóż rozwijać w Polsce padel – Poznań, Wrocław, Lublin, Opole, Bydgoszcz, Toruń, Kielce i wiele innych większych lub mniejszych miejscowości w naszym kraju wciąż czeka na niezbędną infrastrukturę. Profesjonalne, nowoczesne i w pełni ergonomiczne korty do padla mogą tam powstać dzięki Twojej współpracy z Padel Team – najszybciej rozwijającą się organizacją związaną z padlem w Polsce.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz