Czwartek, 18 lipca 2024

Domowe LTE – dobra alternatywa dla tradycyjnego łącza?

8 lipca 2020

0

Sieć Wi-Fi to obecnie najpopularniejszy rodzaj internetowego połączenia stosowanego w domu czy mieszkaniu. Jednak zdarza się, że mieszkamy w regionie, gdzie tego typu sieć działa bardzo słaba lub jest wręcz nieosiągalna. Istnieje dobre rozwiązanie dla takiej sytuacji i nie jest to stary kabel do internetu, jaki stosowaliśmy wiele lat temu: to domowy internet LTE, szybka i efektywna alternatywa dla innych rodzajów sieci w naszym domu. W tym artykule podpowiadamy, jak działa LTE w domu i dlaczego warto rozważyć założenie takiej sieci.

Internet LTE w Twoim domu – co to i jak działa?

LTE to skrót od angielskiego terminu Long Term Evolution, czyli transfer danych wysokiej jakości, następca połączenia w sieci 3G. Najnowsze wersje LTE pozwalają na osiągnięcie nawet 500 mb/s transferu, co sprawia, że połączenie jest bardzo szybkie i nie powinno słabnąć, zacinać się czy znikać. Jeżeli tak jak większość osób użytkujesz nowoczesny smartfon, prawdopodobnie korzystasz na tym urządzeniu z sieci LTE, ponieważ obecnie jest to standardowy element oferty operatorów telefonii komórkowej.

Ponieważ sieci komórkowe mają lepszy i większy zasięg niż Wi-Fi w zakresie różnych regionów kraju, internet LTE w domu doskonale sprawdza się w gorzej skomunikowanych obszarach Polski. Najkorzystniejszy jest fakt, że do podłączenia internetu LTE nie potrzebujemy żadnych kabli, ponieważ działa on podobnie jak klasyczny internet mobilny.

Zestaw do LTE, prosty sposób na szybki internet w Twoim domu

Aby cieszyć się szybkim połączeniem w domu, wybierz odpowiedni zestaw LTE do internetu. Najpierw zapoznaj się z ofertami operatorów komórkowych, a po wyborze tej, która proponuje największy transfer za najkorzystniejszą cenę, czas zainstalować zestaw LTE.

To specjalne routery LTE 4G, które mogą umożliwiać aż kilkaset mb/s transferu danych, co jest możliwe właśnie dzięki technologii LTE. Taki router sprawia, że możesz korzystać z kilku pasm jednocześnie – jest to bardzo przydatne w sytuacji, kiedy z jednego pasma korzysta zbyt wiele osób, powodując zwolnienie działania sieci. W zestawie znajdziesz także zasilacz i injector.

Jeżeli nie chcesz stworzyć sieci dla wielu użytkowników w jednym mieszkaniu, być może wystarczy Ci sam modem LTE, idealny dla jednej osoby do pojedynczego laptopa.

Warto także zainteresować się antenami LTE, które maksymalnie zwiększają zasięg internetu. To świetny dodatek do routera, kiedy na większej powierzchni mieszkania internet zanika w jego pojedynczych punktach.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz