Poniedziałek, 17 czerwca 2024

Koniec pieniędzy z Mieszkania dla Młodych na ten rok. Został tylko ostatni!

29 maja 2017

0

Program Mieszkanie Dla Młodych cieszy się dużym zainteresowaniem. Niestety, ma się ku końcowi, ponieważ obecnie została nam ostatnia szansa na uzyskanie dofinansowania. Program kończy się w przyszłym roku i rząd nie zaplanował jego kontynuacji.

Mieszkanie dla Młodych pozwala na uzyskanie atrakcyjnego dofinansowania do wkładu własnego przy zakupie mieszkania na kredyt. To duże udogodnienie dla osób chcących przeprowadzić się na swoje. Z programu mogły korzystać nie tylko rodziny, ale również single. Jednak im większa liczba dzieci w rodzinie, tym więcej pieniędzy możemy otrzymać. Oczywiście, program ma też szereg wymogów – wiek beneficjenta jest tutaj jednym z nich. Także dużo zależy od mieszkania wybranego przez zainteresowanego, ponieważ nie każda nieruchomość mieści się w cenie. Jednak nawet pomimo tych warunków Polacy wręcz szturmowali co roku banki, aby otrzymać dopłatę.

Teraz pozostała tylko jedna szansa, aby ją otrzymać, a mianowicie styczeń 2018 roku. To właśnie wtedy zostanie uruchomiona ostatnia transza dopłat z programu Mieszkanie dla Młodych. Środki w programie dzielone są na dwie pule – jeden z nich jest do wykorzystania z początkiem roku, natomiast z drugiej można skorzystać jeszcze przed jego rozpoczęciem. Niedawno druga pula środków zarezerwowanych na przyszły rok została już wyczerpana, dlatego jedynym rozwiązaniem jest poczekanie na rozpoczęcie przyszłego roku i natychmiastowe przekazanie wniosku do banku. Musimy się spieszyć, ponieważ w tym roku środki wyczerpały się błyskawicznie – w ciągu paru dni.

Razem z programem Mieszkanie dla Młodych możemy zakupić nowe mieszkania w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu oraz w innych miejscowościach na terenie Polski. Z dopłaty mogą skorzystać osoby do 35. roku życia, a w przypadku małżeństw znaczenie ma młodsza osoba. Z programu wyłączone są osoby, które posiadają już dom lub mieszkanie. Wyjątek dotyczy osób oraz małżeństw z minimum trójką dzieci. Maksymalna wysokość dopłaty to 30 procent dla rodziny z trójką lub większą liczbą dzieci. Single mogą liczyć na 10 procent dopłaty.

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz