Sobota, 20 lipca 2024

Olejek arganowy - wielkie kosmetyczne odkrycie

13 lutego 2018

0

Olejek arganowy robi furorę zarówno w kosmetyce, jak i w lecznictwie. Przylgnęło już do niego określenie „płynne złoto” i dziś mamy już pewność, że miano to nie zostało mu wcale nadane na wyrost.

Olejek arganowy do twarzy

Argan – najważniejszy składnik olejków arganowych – ma ze złotem znacznie więcej wspólnego niż moglibyśmy sądzić. Występuje niezwykle rzadko, a i samo jego pozyskiwanie jest nie tylko trudne, ale i czasochłonne. Nic więc dziwnego, że olejki z wysoką zawartością arganu są dość drogie, a różnice w cenie pomiędzy nimi i olejkami, w których argan występuje jedynie w śladowych ilościach, mogą przyprawiać o zawroty głowy. Mimo wszystko zaleca się korzystanie z pierwszej z wymienionych tu opcji, stawianie na oryginale olejki przynosi bowiem znacznie więcej korzyści.

Tym, składnikiem olejków arganowych, które przesądzają o ich skuteczności, są przede wszystkim wielo- oraz jednonienasycone kwasy tłuszczowe. Ich obecność zawsze jest wskazana, w diecie wspomniane kwasy przyczyniają się bowiem choćby do obniżania złego cholesterolu oraz do zmniejszania ryzyka wystąpienia chorób serca i problemów z krążeniem. Olejek arganowy jest też ceniony z uwagi na obecność w jego składzie witaminy E. Ta często jest określana mianem witaminy młodości. Nie tylko zwalcza wolne rodniki, ale również zapobiega niedokrwistości i przeciwdziała widocznym efektom starzenia się naszego organizmu.

olejek arganowy do włosów

Olejek arganowy zastosowanie

Oryginalne właściwości olejku arganowego przyczyniły się do tego, że szybko zainteresowały się nim koncerny kosmetyczne. Dziś możemy więc usłyszeć o dziesiątkach rozwiązań, w których skład wchodzi wspomniany olejek. Nic w tym zresztą dziwnego, skoro pomaga on choćby w regeneracji zniszczonych włosów, wysuszonej skóry oraz słabych i łamliwych paznokci. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że argan charakteryzuje się działaniem nawilżającym, ochronnym i ujędrniającym, co współgra znakomicie z charakterystyczną dla niego umiejętnością spowalniania procesów starzenia się skóry. Wśród składników olejków arganowych ważnych z kosmetycznego punktu widzenia wymienia się zresztą także sterole. Te pomagają w procesie regeneracji naskórka, dzięki czemu organizm skuteczniej radzi sobie zarówno z bliznami, jak i z przebarwieniami.

Olejek arganowy do włosów

Olejek arganowy w szczególny sposób podbił serca tych osób, które miały problemy z łamliwymi, słabymi włosami wykazującymi się skłonnością do wypadania. Jeśli olejek arganowy do włosów jest stosowany regularnie, a przy tym stawiamy na rozwiązanie wysokiej jakości, możemy liczyć, że nasze cebulki włosowe ulegną wzmocnieniu. Dzięki temu zjawisko wypadania włosów będzie mniej dotkliwe, one same zaś przestaną się plątać, co ułatwi rozczesywanie. Olejek arganowy przeciwdziała także zjawisku rozdwajających się końcówek, a ponieważ nawilża skórę głowy, sprawia również, że same włosy stają się jędrniejsze i bardziej błyszczące.

Największą popularnością cieszy się stosowanie go w formie maski oraz serum, bez problemu możemy jednak znaleźć również szampony i odzywki z olejkiem arganowym oraz inne kosmetyki pielęgnacyjne do włosów wzbogacone o ten składnik.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz