Poniedziałek, 17 czerwca 2024

Prezent na komunię z prawdziwego zdarzenia

23 kwietnia 2018

0

Nie ma co ukrywać, wymagania dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej są coraz większe. Dotyczą one oczywiście prezentów, co sprawia, że rodzice chrzestni, a także pozostali członkowie rodziny mają twardy orzech do zgryzienia.

Trudno jest bowiem w dzisiejszych czasach znaleźć coś, co wywoła krzyk zachwytu. Tradycyjny rower był hitem komunijnym dobrych kilkanaście lat temu. Obecnie nie wzbudza on zbyt dużego entuzjazmu, zwłaszcza wśród dzieci, które mają już swojego dwukołowca.

Wszystko to sprawia, że warto obecnie postawić na elektronikę. W sklepach znaleźć można wiele ciekawych urządzeń, które z pewnością okażą się dobrym wyborem. W niniejszym tekście zastanawiamy się, jak wybrać prezent na komunię do 2000 zł.

Na co możemy się zdecydować?

Przyjęty budżet jest naprawdę spory, dlatego nie powinniśmy narzekać na ograniczony wybór. Warto podkreślić, że szczególną popularnością cieszą się w ostatnim czasie laptopy stały się prawdziwym komunijnym hitem.

Dobra informacją będzie dla nas to, że za 2 tysiące złotych zakupić możemy urządzenia różnego rodzaju, dostosowane do potrzeb i wymagań obdarowywanego przez nas dziecka. Spośród sprzętów dostępnych na rynku wspomnieć można między innymi laptopy 2w1.

Są to urządzenia hybrydowe, charakteryzujące się dotykowym ekranem, a także odczepiana klawiaturą. Dzięki temu mogą one pracować w dwóch trybach – jako standardowe laptopy lub tablety. Wystarczy odpiąć lub podpiąć klawiaturę, system sam przełącza się między dwoma trybami.

Warto podkreślić, że tego typu laptopy zazwyczaj charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami i niewielką przekątną ekranu (przeważnie około 10 cali). Dzięki temu doskonale sprawdzają się one w podróży. Taki laptop okaże się przydatny zarówno podczas zabawy (oglądania filmów, surfowania po sieci, grania etc.), jak i nauki.

Podobnym zastosowaniem wyróżniają się standardowe laptopy multimedialne. Są to bardziej zróżnicowane urządzenia, dzięki czemu bez problemu znajdziemy konfiguracje dostosowane głównie do nauki, ale również modele uniwersalne.

Laptop do gier do 2000 złotych?

Osobna kategorię tworzą urządzenia gamingowe, które jednak wyróżniają się dość wysokimi cenami. Dlatego też przyjęty budżet okaże się zbyt niski, by zakupić laptop do gier. Jeżeli chcemy postawić na sprzęt z tej kategorii, konieczne okaże się zwiększenie kwoty do co najmniej 3000 złotych.

Nie oznacza to jednak wcale, że urządzenie mieszczące się w określonych przedziale cenowym nie pozwolą na obsługę gier. Wręcz przeciwnie. Wiele z nich spokojnie poradzi sobie zarówno z produkcjami wiekowymi, jak i tymi najnowszymi. Oczywiście kluczowe znaczenie mają tu wymagania sprzętowe gier, do których należy dostosować kupowany przez nas laptop.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu laptopa?

Niezależnie od tego, jakiego typu urządzenie chcemy zakupić, w każdym przypadku warto sprawdzić kilka kwestii, które powiedzą nam, czy dany model rzeczywiście jest wart naszego zainteresowania.

  • Wyświetlacz. W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się, jaka przekątna ekranu nas interesuje. Jeśli chcemy podarować dziecku laptop, który będzie wykorzystywany w sposób stacjonarny, możemy ograniczyć się do modeli 15- i 17-calowych. Zagwarantują one bowiem odpowiednią przestrzeń roboczą, która zapewni odpowiedni komfort.

W przypadku urządzeń mobilnych, przekątna powinna być niższa, tak aby możliwe okazało się wygodne korzystanie z nich w podróży. Laptop powinien więc dysponować ekranem o przekątnej 14 cali lub niższej. Znaczenie powinna mieć także technologia wykonania wyświetlacza (polecane są przede wszystkim modele IPS) oraz rozdzielczość – im wyższa, tym lepiej.

  • Osiągi. Wpływają na nie oczywiście najważniejsze podzespołów. Spośród nich wymienić należy przede wszystkim procesor. Stabilną pracę podczas obsługi przeglądarki sieciowej, odtwarzaczy multimedialnych lub prostych programów i aplikacji zagwarantuje nam każdy model dwurdzeniowy.

W przypadku bardziej zaawansowanego działania, powinniśmy zainteresować się częstotliwością taktowania układów CPU (powinna ona przekroczyć wartość 2500 MHz) lub zainwestować w model czterordzeniowy. Poza procesorem, znaczenie ma także pamięć RAM. Im jest jej więcej, tym lepiej. Absolutnym minimum wydają się być teraz kości o pojemności 4 GB.

Jeśli laptop ma służyć również do obsługi bardziej wymagających programów lub gier, powinniśmy zwrócić uwagę także na kartę graficzną. Powinna być dedykowana, a także dysponować przyzwoitą pamięcią (minimum 2 GB). W przeciwnym wypadku, wystarczająca okaże się jednostka zintegrowana.

  • Dysk twardy. W przypadku laptopów do 2000 złotych, zdecydować powinniśmy się na modele z dyskami HDD, które są tanie i bardzo pojemne. Szybkie urządzenia SSD mogą bowiem okazać się zbyt drogie.
  • Obudowa i wyposażenie. Większość urządzeń w tym przedziale cenowym posiada obudowę z tworzyw sztucznych, choć możemy znaleźć również laptopy dodatkowo wzmacniane. Jeżeli chodzi o wyposażenie, warto sprawdzić zestaw złączy oraz ewentualny napęd DVD.
  • System operacyjny. Jeżeli zakupimy laptop bez systemy, okaże się on bezużyteczny. Należy więc dokupić go osobno lub sprawdzić, czy interesujący nas model dysponuje wgranym oprogramowaniem. W przyjętym przedziale cenowym warto decydować się zwłaszcza na urządzenia z systemem Windows 10.

Laptop na komunię to bardzo dobry pomysł, zwłaszcza gdy dokonamy wyboru odpowiedniego urządzenia. W przyjętym budżecie bez problemu znajdziemy modele typowo multimedialne, nastawione przede wszystkim na naukę, a także pozwalające na obsługę niektórych gier.

Oczywiście nie warto decydować się na pierwszy lepszy laptop, gdyż w ten sposób możemy podarować dziecku coś, co okaże się po prostu bezużyteczne. Jeżeli zastanawiamy się nad wzbogaceniem prezentu o urządzenia peryferyjne lub jakieś dodatki, możemy postawić chociażby na myszkę, gry komputerowe, torbę na laptopa lub lampki USB. Z takiego zestawu dziecko na pewno będzie zadowolone.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz