Piątek, 21 czerwca 2024

Kiedy potrzebujesz serwera dedykowanego?

22 stycznia 2020

0

Jeśli chodzi o serwery, obecnie na rynku z pewnością możesz znaleźć opcję dogodną dla siebie – możesz wybierać między podstawowym hostingiem, serwerem wirtualnym i dedykowanym. Wszystko jednak zależy od Twoich potrzeb. Jeśli dopiero co otwierasz firmę, być może niepotrzebnie się głowisz nad tym, jaki serwer wybrać. Sprawdź, kiedy najlepiej zainwestować w serwer dedykowany, a kiedy wystarczy Ci zwykły hosting.

Hosting – najtańsza opcja dla początkujących e-biznesmenów

Hosting www jest usługą, gdy współdzielisz jeden serwer z innymi osobami. Decydując się na hosting od Sprint Data Center, masz pewność, że Twoje zasoby będą bezpieczne, działanie strony będzie płynne i nie musisz przejmować się aspektami technicznymi – masz dostęp do ustawień, ale to usługodawca zajmuje się administrowaniem strony. Możesz zatem skupić się na najważniejszych aspektach firmy – rozwijaniu swojej oferty i kontaktach z klientami.

Hosting www to dobra opcja dla firm, które dopiero raczkują w internecie. Korzystając z niego, zyskują bowiem podstawowe narzędzia widoczności w Internecie i nie muszą przejmować się stawianiem własnego serwera, jego bezpieczeństwem i nadzorowaniem.

Rozwiązanie pośrednie – serwer wirtualny

Szczebel wyżej znajduje się wynajem serwera VPS, który jest dobrym wyborem dla firm średnich i dużych. Pozwala na realizacje bardziej zaawansowanych projektów, choć wymaga od administratora – czyli Ciebie, nieco więcej umiejętności. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by serwerem zajął się wynajęty w tym celu pracownik. Czemu w takim razie miałbyś nie postawić własnego serwera w takiej sytuacji? Otóż mimo wszystko, wynajem wirtualnego serwera jest opcją korzystniejszą z jednego kluczowego względu – kosztuje Cię to mniej – zarówno gdy chodzi o aspekt finansowy, jak i psychiczny spokój.

Duża firma, duże potrzeby

Serwer dedykowany jest potężną maszyną, która samodzielnie uniesie cały ogrom wielkiej firmy. Decydując się na tę opcję, masz zdecydowanie najwięcej miejsca na rozprostowanie swoich i tak dość szeroko rozpostartych skrzydeł – przenoszenie się na serwer dedykowany oznacza bowiem, że Twoje zasoby nie mieszczą się na serwerze VPS i niejako świadczy o odniesionym sukcesie.

Serwera dedykowanego potrzebujesz nie tylko wtedy, gdy Twoja firma stale się rozwija i rośnie. Jeśli podczas gry ze znajomymi szukasz remedium na lagi, tani serwer, dedykowany zwłaszcza, to odpowiedź. Serwer dedykowany jest też dobrą opcją, kiedy niezbędne Ci są bardziej zaawansowane narzędzia lub gdy musisz przechować część danych, które nie są Ci na co dzień niezbędne. Decydując się na dedyk od Sprint Data Center, zyskujesz też ochronę przed atakami DDoS i wsparcie techniczne przez cały tydzień, 24 godziny na dobę. Wybierz spośród 144 modeli idealny dla siebie!

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz