Piątek, 29 września 2023

Fotel fryzjerski – jak wybrać?

14 stycznia 2019

0

Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia salonu fryzjerskiego jest fotel fryzjerski. To na nim zasiadają nasi klienci, kiedy przychodzą skorzystać z profesjonalnych usług fryzjerskich. Obecnie na rynku można znaleźć bardzo bogatą ofertę foteli fryzjerskich. Warto dokładnie ją przeanalizować, aby wybrać najlepszy model, który będzie służył przez długie lata. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie fotela do naszego salonu fryzjerskiego? Są pewne elementy, które sprawiają, że dany fotel będzie dobrym wyborem.

Wygoda i funkcjonalność przede wszystkim

Fotel fryzjerski musi być wygodny. Obecnie zabiegi fryzjerskie mogą trwać nawet 3 godziny, dlatego nasz klient nie może przez ten czas odczuwać dyskomfortu. Dobrze zaprojektowane fotele fryzjerskie powinny mieć podnóżek i podłokietniki. Podłokietniki stabilnie podtrzymują ramiona, dzięki czemu klient nie będzie odczuwał drętwienia. Podnóżki sprawiają, że klient może wygodnie ułożyć nogi. Na rynku istnieje wiele podnóżków, niektóre mogą być na stałe przymocowane do foteli, inne są wolno stojące.

Bardzo ważna jest regulacja wysokości fotela. Szukając fotela praktycznie nie znajdziemy żadnego modelu, który nie miałby opcji łatwej i szybkiej regulacji wysokości. W przypadku regulacji wysokości mamy różne opcje do wyboru. Niektóre modele są wyposażone w pompę gazową, inne w pompę hydrauliczną. To właśnie ten mechanizm pozwala zmieniać wysokość. Fotele fryzjerskie z pompą gazową są tańsze, jednak nie są tak funkcjonalne, jak te z pompą hydrauliczną, dzięki której możemy regulować wysokość foteli wraz siedzącym na nim klientem.

fotel AYALA

Regulacja wysokości jest ważna, ponieważ osoby, które będą siedzieć na fotelu będą różnego wzrostu. Dodatkowo fotel fryzjerski powinien dać się obracać o 360 stopni. Przydatna jest także funkcja zatrzymania go w odpowiednim dla fryzjera miejscu i zablokowania. Tutaj warto zwrócić uwagę na mechanizm blokady oraz regulacji wysokości. Lepiej zainwestować więcej pieniędzy w taki fotel, żeby mechanizmy nie okazały się zawodne.

Właściciele salonów fryzjerskich muszą także zwrócić uwagę na to, jak wyprofilowane jest oparcie, które sprawi, że siedzenie kilka godzin w jednej pozycji nie będzie aż tak bardzo przeszkadzało. 

Kolejną rzeczą, na którą warto  zwrócić uwagę, jest wielkość fotela. Fotele przede wszystkim muszą być dobrane do wielkości salonu fryzjerskiego. Dzięki temu będziemy mogli odpowiednio zagospodarować przestrzeń.

Wygląd też się liczy

Oprócz omówionych wyżej kwestii technicznych trzeba także zwrócić uwagę na wygląd fotela. Tapicerka fotela fryzjerskiego powinna być wykonana z wysokiej jakości materiału, dzięki czemu będzie się dobrze prezentował. Wygląd fotela powinien też być dopasowany do całego wystroju salonu fryzjerskiego, dzięki czemu poszczególne elementy będą stanowiły spójną całość. Obecnie na rynku jest wiele możliwości. Do dużej ilości salonów fryzjerskich będą pasowały klasyczne modele w stonowanych kolorach, podczas gdy w innych wybierane są fotele w soczystych barwach.

Więcej...

Komentarze (0)

Zostaw komentarz