Poniedziałek, 2 października 2023

Jak dodatkowa karta SIM może ułatwić Ci życie? Sprawdź

13 marca 2020

0

Zastanawiasz się, czym jest i do czego służy dodatkowa karta SIM? Nie wiesz, w jaki sposób ją wykorzystać? W poniższym artykule rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości. Przekonasz się, że to rozwiązanie jest stworzone dla Ciebie.

Dodatkowa karta SIM, czyli…?

Oczywiście mamy na myśli drugą kartę zarejestrowaną na ten sam numer telefonu. Usługę taką proponuje np. Orange Flex. W tej ofercie można wybrać drugą kartę z takim samym pakietem usług, by wykorzystywać ją do rozmów, wysyłania wiadomości czy korzystania z Internety. Obie karty – podstawowa oraz współdzielona – są przypisane do jednego numeru, mogą jednak działać samodzielnie, np. kiedy jedno z obsługiwanych przez nie urządzeń jest wyłączone, drugie wciąż pozostaje aktywne.

Dla fanów smartwatchy

Jest to nowoczesne i bardzo praktyczne rozwiązanie, przeznaczone dla osób, które chcą korzystać jednocześnie z więcej niż jednego urządzenia, bez konieczności rejestrowania nowego numeru. Z pewnością docenią je właściciele smartwatchy z możliwością dodania karty SIM – po jej dodaniu są samodzielnymi urządzeniami, które do wykonywania lub odbierania połączeń nie potrzebują kontaktu ze smartfonem. Dzięki dodatkowej karcie zarejestrowanej na ten sam numer można swobodnie wyjść na trening, poranny jogging, spacer z psem czy zakupy, bez konieczności zabierania ze sobą telefonu. Wystarczy zegarek, który zazwyczaj mamy na ręce.

Dla ceniących stały dostęp do Internetu

Kolejnym sposobem na użytkowanie dodatkowej karty SIM jest wykorzystane jej do surfowania w Internecie. W takim przypadku wystarczy zaopatrzyć się we współdzieloną kartę wyposażoną jedynie w usługę transmisji danych. Aby korzystać z bezprzewodowego połączenia, należy umieścić ją tablecie i od razu cieszyć się dostępem do Internetu. Takie rozwiązanie z pewnością zainteresuje aktywne, często podróżujące osoby. Sprawdzi się podczas wakacji, weekendowych wyjazdów, w akademikach oraz mieszkaniach, w których z jakichś powodów nie możemy korzystać ze stałego łącza.

Jedna karta, wiele możliwości

Dodatkowa karta SIM to praktyczne i bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich, którzy na co dzień korzystają z więcej niż jednego urządzenia. Przedstawione powyżej funkcje, to tylko ułamek możliwości jej wykorzystania. Aby przekonać się na własnej skórze, jak wygodne jest to rozwiązanie wystarczy dołączyć do Orange Flex i aktywować dodatkową kartę SIM. Zrobisz to kilkoma kliknięciami w aplikacji Orange Flex.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz