Poniedziałek, 17 czerwca 2024

Smartwatche i smartbandy Huawei. Jaki model wybrać?

28 października 2020

0

Urządzenia wearables, czyli wszystkie gadżety elektroniczne noszone na nadgarstku, to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi technologii. Największą popularnością cieszą się smartwatche i smartbandy. W miejsce tarczy ze wskazówkami posiadają wyświetlacz, na którym, oprócz godziny, znajdują się inne przydatne informacje oraz powiadomienia. Smartwatch lub smartband zyskuje pełną funkcjonalność po połączeniu go ze smartfonem.

Na czym polega popularność smartwatchy?

Zegarek noszony na nadgarstku z funkcjami smartfona jest niewielkim urządzeniem, które jednak potrafi ułatwić codzienne życie. Umożliwia wygodną kontrolę telefonu schowanego w torbie lub kieszeni, zrobienie zdjęcia czy korzystanie z odtwarzacza muzyki w trakcie uprawiania sportu. Obecnie szacuje się, że smartwatche będą niedługo tak samo powszechne, jak smartfony.

Historia marki Huawei

Huawei Technologies to chińska marka, która powstała w 1987 roku. Założycielem, a jednocześnie prezesem firmy jest Ren Zhengfei. Huawei ma swoją siedzibę w mieście Shenzhen, w chińskiej prowincji Guangdong. Pierwszymi produktami, które wyszły spod szyldu tej marki, były centrale sterowane programowo, następnie tworzone były produkty za pomocą inżynierii odwrotnej, stosowanej przez lokalnych inżynierów w innych krajach. Obecnie Huawei jest jednym z największych producentów urządzeń telekomunikacyjnych na świecie, zatrudniającym przeszło 150 tysięcy pracowników w 170 krajach. Zajmuje drugie miejsce po firmie Samsung w produkcji elektroniki użytkowej, w tym smartfonów, wyprzedzając jednocześnie markę Apple. Huawei odnosi również sukcesy w produkcji sprzętu i rozwiązań informatycznych na skalę światową. Marka zyskała popularność w naszym kraju przede wszystkim za sprawą modemów bezprzewodowych, które wykorzystywane są przez znanych operatorów usług internetowych.

Smartwatch Huawei Watch GT 2 - elegancki i wytrzymały

Huawei Watch GT 2 to produkt nowej generacji, następca poprzedniego modelu, który sprzedał się w ciągu roku w liczbie trzech milionów egzemplarzy. Został wyposażony w funkcję Bluetooth Call, ma wbudowany głośnik oraz mikrofon, co daje użytkownikowi możliwość sparowania smartwatcha z telefonem komórkowym, a także wykonywanie oraz odbieranie połączeń nawet z odległości 150 m. Zegarek informuje też o przychodzących wiadomościach. Huawei Watch GT 2 charakteryzuje się dużą pamięcią wewnętrzną, co umożliwia zapisanie w urządzeniu nawet do 500 mp3 i odtwarzanie muzyki podczas treningu. Dla miłośników sportu Huawei smartwatch posiada przydatną funkcję - obsługuje 15 trybów sportowych, analizując dane pod kątem różnych dyscyplin. Prezentuje również informacje o czasie potrzebnym do regeneracji po wysiłku. Zegarek został wyposażony w barometr, kompas i wysokościomierz, a dodatkowo jest wodoodporny. Podczas snu monitoruje tętno, analizuje oddech i ocenia jakość snu. Wyróżnia go bardzo długi czas pracy baterii, nawet do 14 dni. Watch GT 2 jest kompatybilny z innymi produktami Huawei.

Smartwatch Huawei Watch Fit - ultralekki zegarek

Huawei Watch Fit został wyposażony w przejrzysty ekran 1,64" AMOLED, który automatycznie dostosowuje jasność do warunków otoczenia. Dodatkowa funkcja Always-on Display umożliwia wyświetlanie tylko wybranych informacji. Smartwatch oferuje spersonalizowane motywy interfejsu, które użytkownik może w prosty sposób dopasować do swoich potrzeb. Prostokątna koperta smartwatcha posiada matową teksturę, która świetnie komponuje się z paskami, dostępnymi w trzech kolorach. Dzięki temu smartwatch nie jest tylko przydatnym urządzeniem, ale również staje się elementem stylizacji. Niewątpliwym atutem jest lekkość produktu, który waży jedyne 21 g. Smartwatch wyróżnia się wydłużonym czasem pracy baterii, co możliwe jest dzięki zaawansowanym algorytmom zarządzającym energią. Technologia QuickCharge gwarantuje wytrzymałość baterii na jeden dzień nawet dzięki kilkuminutowemu ładowaniu. Huawei Watch Fit posiada wbudowane animacje instruktażowe, m. in. trening w pracy, rozciąganie ciała czy modelowanie mięśni brzucha, które pomogą wykorzystać wolny czas na troskę o zdrowie i formę. Konstrukcja smartwatcha jest wodoodporna i zintegrowana z modułem GPS. Zegarek przypomina o aktywności fizycznej i realizowaniu założonych celów, monitoruje tętno, a nawet mierzy natlenienie krwi. Huawei Watch Fit jest w stanie analizować sen i dostarczyć odpowiednie wskazówki w celu poprawy jego jakości.

huawei watch fit

Smartband Huawei Band 4 - komfort użytkowania

Smartband Huawei Band 4, czyli inteligentna opaska, to produkt o nowoczesnym i ergonomicznym designie. Dostępny jest w trzech kolorach - czarnym, czerwonym i różowym. Dzięki dotykowemu wyświetlaczowi smartband dostarcza przejrzyste informacje i powiadomienia. Jedną z największych zalet tego modelu jest możliwość personalizacji tarczy i doboru odpowiedniej stylistyki opaski do okazji. Smartband wyróżnia się również szybkim ładowaniem i wydajną baterią. Do najbardziej przydatnych funkcjonalności Huawei Band 4 zaliczyć należy monitoring tętna (obsługa 4 trybów aktywności), wykrywanie natlenienia krwi oraz analizę snu z rozbiciem na cztery fazy wraz z diagnozą problemów. Smartband wyświetla także powiadomienia o wiadomościach i połączeniach na smartfonie. Został dodatkowo wyposażony w funkcję "Znajdź telefon" oraz możliwość uruchomienia migawki aparatu w smartfonie Huawei.

huawei smartband

Smartwatche Huawei - czy warto?

Podsumowując, należy podkreślić, że Huawei oferuje naprawdę solidne produkty, stworzone w oparciu o najnowsze technologie. Smartwatche Huawei stanowią niejako "przedłużenie" smartfona, ale coraz częściej pełnią funkcję przenośnych centrów multimedialnych. Przydatne są zarówno w domu, jak i w pracy lub podczas uprawiania różnych aktywności fizycznych. Technologia tych urządzeń, od lat rozwijana przez producentów, sprawia, że obecnie na rynku dostępne są rozmaite smartwatche i smartbandy w różnych przedziałach cenowych i każdy z pewnością znajdzie odpowiedni model dla siebie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz