Sobota, 20 lipca 2024

Najlepsza polisa na życie – czym kierować się przy wyborze?

24 czerwca 2020

0

Ogromny wybór ofert ubezpieczeniowych na rynku sprawia, że trudno podjąć decyzję. Sprawdź, czym się kierować, aby wybrać najlepszą polisę na życie.

Bezpieczeństwo najbliższych osób to priorytetowa wartość. Okazuje się, że często to właśnie polisa ubezpieczeniowa jest jedynym wsparciem dla rodziny w przypadku śmierci, nieszczęśliwego wypadku lub trwałej niezdolności do pracy. Dlatego rozważny i przemyślany wybór tego produktu jest bardzo istotny.

Najlepsza polisa na życie – jaka powinna być?

Ubezpieczenie na życie to rodzaj ubezpieczenia, które powinien mieć każdy. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, jaka powinna być najlepsza polisa na życie. Oto najważniejsze cechy ubezpieczenia, które zapewni wsparcie w kryzysowych sytuacjach Tobie i Twojej rodzinie:

  • Polisa szyta na miarę – dobra oferta ubezpieczeniowa jest skonstruowana zgodnie z Twoimi indywidualnymi potrzebami. Agent przygotowuje optymalną wersję polisy na podstawie kompleksowego wywiadu, w którym odpowiadasz na pytania dotyczące tego, w jakich sytuacjach ma chronić ubezpieczenie, jaka jest kwota świadczenia oraz ile osób ma zostać objętych ubezpieczeniem.
  • Szeroki zakres ubezpieczenia – w większości podstawowych pakietów uwzględniana jest tylko wypłata świadczenia dla rodziny z powodu naturalnej śmierci ubezpieczonego. Lepsza wersja ubezpieczenia będzie uwzględniała też inne zdarzenia, takie jak np. trwała niezdolność do pracy czy samodzielnego życia.
  • Możliwość wyboru opcji dodatkowych – solidne firmy ubezpieczeniowe oferują szereg opcji dodatkowych, takich jak ubezpieczenie dziecka, mieszkania, podróży czy aktywności sportowej. Dzięki temu możesz ubezpieczyć najważniejsze sfery życia w jednym miejscu.
  • Minimum formalności – większość formalności u ubezpieczycieli – takich jak np. Nationale-Nederlanden – możesz załatwić online. Procedury są nieskomplikowane, regulaminy czytelne, a czat lub rozmowa telefoniczna z konsultantem jest możliwa w każdej chwili.

Polisa na życie – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przy wyborze najlepszej polisy na życie powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów:

  • Czas trwania ubezpieczenia – umowę możesz zawrzeć na czas określony (np. 12 miesięcy, 5, 10, 25 lat) lub bezterminowo. Druga opcja jest dedykowana szczególnie osobom starszym, które chcą mieć zapewnioną dożywotnią ochronę finansową.
  • Wysokość składki – to oczywiste, że miesięczny koszt ubezpieczenia nie może być zbytnim obciążeniem dla domowego budżetu. Jednak nie warto wybierać zbyt niskiej ceny składek, ponieważ mają one wpływ na wysokość późniejszego świadczenia.
  • Wyłączenia z odpowiedzialności – przed wyborem polisy na życie sprawdź, jakie zdarzenia nie są objęte ochroną, i dowiedz się, w jakich przypadkach ubezpieczyciel nie będzie mógł wypłacić Ci pieniędzy.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz