Sobota, 21 grudnia 2024
Suplementy należące do grupy SARM podbijają rynek odżywek dla sportowców. Chętnie sięgają po nie doświadczeni zawodnicy, pragnący osiągać jeszcze lepsze efekty niż do tej pory. Nic dziwnego – SARM-y wykazują bardzo korzystny wpływ na masę mięśniową oraz na redukcję tkanki tłuszczowej. Poznaj różne rodzaje SARM-ów i dowiedz się, które najlepiej sprawdzają się w przypadku budowania beztłuszczowej masy mięśniowej.
Skrót SARM oznacza selektywne modulatory receptora androgenowego i obejmuje grupę specyfików o wyjątkowym działaniu. Jak sama nazwa wskazuje, wszystkie preparaty tego typu działają w sposób selektywny. Wpływają zatem na konkretne parametry, nie oddziałując przy tym na pozostałe. Innymi słowy, SARM-y pomagają w budowaniu masy mięśniowej i redukcji tkanki tłuszczowej, nie powodując przy tym efektów ubocznych, jak miało to miejsce w przypadku stosowania steroidów anaboliczno-androgennych.
Jak wyjaśnia ekspert w zakresie suplementacji sportowej, producent suplementów WXN Labs: odżywki należące do grupy SARM-ów działają w trzech głównych obszarach. Wybór preparatu należy zatem uzależnić od indywidualnie ustalonego celu. Właściwie dopasowany do potrzeb SARM pozwoli szybko osiągnąć pożądane efekty.
Wspomniane trzy obszary działania odżywek typu SARM to:
• redukcja tkanki tłuszczowej,
• budowa masy mięśniowej,
• przyrost siły.
Wśród najczęściej stosowanych SARMów na masę wymienić należy RAD-140 oraz Andarine S4. Efekty zażywania wymienionych suplementów widoczne są już po bardzo krótkim czasie. SARM RAD-140, znany także pod nazwą Testolone, wspiera rozwój tkanki mięśniowej. Jego zażywaniu musi jednak towarzyszyć odpowiedni bodziec – ciężki trening siłowy. Połączenie właściwie dobranego treningu i suplementacji RAD-140 powoduje szybki przyrost muskulatury. Zaletą Testolone jest przy tym fakt, że substancja ta wykazuje działanie redukujące potencjał androgenny innych związków. Dzięki temu nie zaburza równowagi hormonalnej organizmu i nie powoduje skutków ubocznych.
W drodze do idealnej sylwetki i dobrej formy nie ma dróg na skróty. Szybki rozwój muskulatury wymaga regularnego treningu. SARM-y na masę stanowią jedynie wsparcie w tym procesie. Warto jednak sięgnąć po nie przekraczając kolejne bariery i dążąc do ciągłego wzrostu formy.
Komentarze (0)