Poniedziałek, 17 czerwca 2024

Biuro wirtualne w Gdańsku – na które się zdecydować?

30 marca 2023

0

Chcesz założyć firmę, ale nie chcesz podawać swojego prywatnego adresu w dokumentach wysyłanych do CEIDG? Jest kilka alternatyw, a najlepszą okazuje się biuro wirtualne. Czy wiesz jednak, jak je wybrać, aby za kilka miesięcy nie marnować czasu i energii na jego zmianę?

Biura wirtualne – jak prezentuje się ich oferta?

Biura wirtualne to odpowiedź na potrzeby współczesnych przedsiębiorców. Powszechny dostęp do internetu sprawił, że wiele spraw można załatwić bez wychodzenia z domu. To z kolei spowodowało, że niektórzy przedsiębiorcy słusznie za zbyteczny uważają wynajem przestrzeni biurowej. Jednak sprowadzanie biura wirtualnego wyłącznie do przestrzeni biurowej to zbyt duże uproszczenie.

Biuro wirtualne w Gdańsku – przykładowa oferta:

  • adres dla siedziby firmy,
  • odbiór i przechowywanie korespondencji,
  • indywidualny numer telefonu,
  • odbieranie połączeń przychodzących,
  • gabinet, sala konferencyjna,
  • usługi księgowe.

Jak wybrać biuro wirtualne w Gdańsku – 3 kluczowe kwestie

Uważasz, że biuro wirtualne w Gdańsku zapewni Ci zaplecze niezbędne do prowadzenia działalności? Jeżeli sprawdzisz oferty wirtualnych biur działających na terenie tego miasta, szybko zauważysz, że są one do siebie zbliżone. Nie oznacza to jednak, że są identyczne. Drobne różnice mają znaczenie – nie można ich lekceważyć.

3 kluczowe kwestie, jakie warto uwzględnić:

  1. Adres dla siedziby firmy. Biura wirtualne najczęściej proponują różne pakiety. Sprawdź, czy będziesz mógł wykorzystać adres do celów nie tylko korespondencyjnych, ale również marketingowych (czy będziesz mógł go podawać np. na wizytówkach). Zdarza się, że biuro wirtualne w Gdańsku proponuje adres wyłącznie jako korespondencyjny – bez możliwości zarejestrowania pod nim firmy.
  2. Odbiór i przechowywanie korespondencji. To niekiedy zbyt mało. Czekasz na ważny list z urzędu lub umowę od kontrahenta? Jeżeli chcesz wybrać np. biuro wirtualne we Wrocławiu, a mieszkasz w Katowicach, sprawdź, czy jego pracownicy zeskanują korespondencję lub prześlą ją pod wskazany przez Ciebie adres. W drugim przypadku dopytaj o terminy – może się zdarzyć, że listy są wysyłane tylko raz w miesiącu.
  3. Dostęp do gabinetu lub sali konferencyjnej. Planujesz korzystać z biura jedynie sporadycznie? Sprawdź, czy w ramach pakietu, na jaki się zdecydujesz, otrzymasz dostęp do przestrzeni biurowej. Jeżeli tak, to możesz sporo zaoszczędzić. 

Czy biuro wirtualne można zmienić?

Oczywiście! Biuro wirtualne w Gdańsku możesz w dowolnym momencie zmienić, np. wybierając biuro wirtualne w Warszawie. Proces zmiany wiąże się jednak z formalnościami – konieczne jest zaangażowanie się w znalezienie nowego biura, rozwiązanie starej umowy i podpisanie nowej. Dodatkowo o zmianie trzeba będzie poinformować instytucje (urząd skarbowy, ZUS, KRS) i kontrahentów. Sporo pracy, prawda? Właśnie dlatego już na początku warto wybrać biuro wirtualne z ofertą dopasowaną do Twoich potrzeb. Rozwiązaniem jest również podpisanie umowy z siecią biur w różnych miastach, wówczas można podpisując aneks przenieść się do biura w innym mieście.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz